Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34+4hetesen ez normális?...

34+4hetesen ez normális? Mintha mázsás súly húzná lefelé s hasam s fájdalmas-szúró nyilalások. Mi lehet?

Figyelt kérdés

2-3napja van olyan érzésem sokszor miközben állok-megyek mintha egy nagy kő lenne a hasam s húz lefelé. valamint nyilalások vannak egész lent, mintha a hüvelyemben vagy a méhszájamnál lenne. van h olyan erős-szúró hogy meg kell álljak, van h én is meglepődöm h ur isten mi ez.

holnap lesz 1hete h voltam dokinál, teljesen zárt volt a méhszájam. ti tapasztaltatok ilyent? mi lehet?


2012. jan. 18. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Tágul a méhszájad, mert a baba nyomakodik a külvilág fele. Nincs ezzel semmi baj. Épp olyan természetes, mint a jóslófájások. Valahol ez is az. De nem kell megijedni, a szülés közeledtét jelzik, de hetekkel szülés előtt elkezdődik már. Simán kihúzhatod a 40. hétig is :) Arra figyelj, hogyha nagyon fájdalmas, vagy ne adj isten vérzel, akkor azonnal doki. Szerintem ne ijedj meg. Pihenj sokat, úgysem tudsz majd egy ideig :)

Könnyű szülést és jó egészséget kívánok! :)

2012. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez normális, a méhtartó szalagok is feszülnek, ettől is lehet. Pihenjél többet! Nekem akkor volt ilyen, amikor sokat mászkáltam.
2012. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ezt érzem már kb 3 hete,el is mentem a dokihoz azt mondta semmi baj teljesen zárt a méhszáj csak a baba nyom ott lent nagyon,sok pihenést írt elő és az tényleg bevált nekem.


34hkm

2012. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, néha én is megállok, vagy kissé összegörnyedek, mert szerintem a fejét kitámasztja vagy hozzányomja a méhszájamhoz és olyan érzést okoz, mintha "beakadt" volna a medencecsontom közé. Ettől kicsit furcsán megyek 1-2 pillanatig, utána meg rám jön a pisilhetnék.

A páromnak én is mindig ezt a hasonlatot hozom, hogy olyan érzés, mintha telepakolták volna kövekkel a hasam, de nem csak álláskor érzem így, hanem pl. fekvésben forduláskor is. Én eddig teljesen természetesnek vettem ezeket, mert annyi ismeretlen fájással, nyomással, húzódással találkoztam már a terhesség alatt, hogy egy idő után fárasztó volt parázni rajtuk (az enyhe hipochonderségem ellenére is). :)

Boldog babavárást kívánok neked.

34 h km

2012. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat csajok!

második terhességem, 20hónapos fiacskám mellett nem sok időm van pihenni, de azért igyekszem:)

mikor vele voltam terhes sosem tapasztaltam ilyent, ezért is kérdeztem most rá.

2012. jan. 19. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!