Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy depressziós vagyok?

Lehet, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Még van 8 hét a szülésig. Lenne egy csomó dolgom. Utánanéznivalók, mert első baba és semmit nem tudok, hogy mit hogy kell vele tenni, hogy hol vásároljak be, légzésfigyelő tanfolyam, őssejtnek utánanézni, mosogatni, hivatalos ügyeket intézni, de semmihez nincs se kedvem se erőm. Mit lehetne tenni, hogy felrázzam magam és legyen erőm és kedvem tevékenykedni?
2008. ápr. 2. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igaz, hogy én még nem vagyok babás, de először is neked gratulálok. szerintem készíts egy listát fontossági sorrendekről. és ma pinehj egyet, utána ezt csináld meg, és aztán majd holnap indulj útra. Vagy párod nem tudna neked segíteni egynéhány dologban?
2008. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szedjél Hova nyugtatót!
2008. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia,

talan nem vagy egyedul. en 28 es fel hetes kismama vagyok, es en is neha azt hiszem, depis vagyok. pedig szerintem a félelmeink termeszetesek, nincsenek tapasztalataink. néha én rám is rámtor a kedvtelenseg, a faradsag, de nem akarom elhagyni magam. en is az elso babamat várom, es azt se tudom, mit vegyek meg, mikor, kis tudatlannak erzem sokszor magam. de ez nem depi, termeszetes felelem, aggodas. probalj utananezni mindennek, a neten, ismiktol kerdezz batran, beszelj a paroddal, mi nyomja a szived. segit. pozitivan gondolkodj!:o)

2008. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj nem biztos,hogy depis vagy,csak ez az utolsó időszak eléggé nehéz fizikailag is,és talán kicsit lelkileg is.Ugyebár még sok a kérdőjel,főleg az első babánál.De természetes az aggodalom ilyenkor.Én azért szeretek mindent idejében elintézni.A vásárlással kapcsolatban egyáltalán nem vagyok babonás,mindent akkor vettem meg,amikor olyat találtam ami tetszik,és megérte.Már az első hetektől kezdve vásároltam minden gyerekemnek.Most mondjuk nem kellett sokminden,mert a 3-ik babát várom,de pont az előzőből tanulva,hogy 7 hónaposan kórházba kerültünk,ezért gondolom,hogy ami már megvan,arra nincs gond.Van egy csomó dolog,aminek itt a neten is utánanézhetsz,ha érdekel az őssejt,vagy bármi más.Bár erről nekem más a véleményem,szerintem ez inkább jó üzlet valakiknek.A hivatalos ügyekhez pedig,menj be már most amikor tudsz a helyileg illetékes szervekhez,és kérjél nyomtatványokat mindenhez.Anyasági,t-gyás,családi pótlék.

Akkor,ha hazajöttök a kórházból,és téged amúgy is lefoglal a baba,és nem is mindenki van nagyon jól szülés után,akkor más is el tudja helyetted ezeket az ügyeket intézni.Mert te csak otthon kitöltöd a megfelelő papírokat,és a párod,vagy valakid aki segít csak beviszi és leadja neked.

Olyankor csináld ezeket,vagy mozdulj ki,mikor több erőt érzel magadban.Én pl délelőtt vagyok sokkal fittebb,akkor intézek mindent.Ha fáradt vagy,akkor pedig pihizz,vagy sétálj,olyan dolgokat csinálj,amiket szeretsz,amik szórakoztatnak téged kikapcsolnak kicsit.Nem vagy túlaggódós?Mert én eléggé,és ha már valami nem úgy alakul,ahogy elképzeltem,vagy időben csúszik(most pl:nálunk a festés)a plafonon vagyok.Ha idegesnek érzed magad,szedjél hovát,magne b6-ot.De azt mondjuk a szülés előtt 2-3héttel abba kell hagyni,mert görcsoldó hatása van.És ne aggódj feleslegesen,főleg előre ne.Minden rendben lesz,és biztos,hogy jó anyja leszel a kisbabádnak.

Boldog várakozást még erre a pár hétre,és jó babázást kívánok.

2008. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem még 6 hét van.

"Sajnos" nem vagy egyedül a problémáddal, semmihez nincs kedvem, és erőm se. Pedig össze kellene kapnom magam.

Én már ott tartok, hogy anyut sem hívom fel (ennek előzménye is van ugyan, de ....), ha felhív akkor meg jó rövidre fogom, csak tegye már le.

Egyedül akkor érzem jól magam (mondjuk akkor sem mindig) ha párom velem van... v. a barátnőmmel csavargunk.


Lehet, hogy pusztán tavaszi fáradtság?!

Délelőtt csinálj valamit (én általában így szokatam, bár messzire nem jutok) du. egy kis pihenés.

Nincs barátnőd v. rokonod aki elkisér intézkedni? - együtt jobban telik az idő, és nem is olyan unalmas.

Menj sétálni -jó idő van- bár elindulni nehéz, de utána olyan jó, tapasztalat:)És a vásárlásra is meghozza a kedvet ha már eljutottál egy olyan helyre (azt meg tényleg a neten lehet megnéni, hogy hol érdemes...)


Remélem hamar túlleszel(szünk) rajta

Boldog babavárást a maradék időre is!

2008. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem ez természetes.Én is gyakran vagyok így.Időszakosan rámjön,max pár napig tart.Pl ma sem mozdultam ki itthonról,pedig nem így terveztem.Sütöttem pogit,majd neteztem,aztán tévéztem.Most ismét itt ülök a gép elött,aztán fürdés és tévé.Amúgy jövős menős szoktam lenni.Még egy bababoltba sem néztem be,pedig tervben van már hetek óta.A kiságyat és a kocsit lasssan idelye lenne megvenni,de még csak nem is néztem utánna.Mások is ilyesmire panaszkodnak,tehát nem vagy depis ne izgulj.Úgy tűnik sokan vagyunk így.Én ma mindent holnapra halasztottam!Holnap is csak egy részét intézem el,de annyival is előrébb leszek.27 hetes kismama
2008. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is hasonló cipőben, 22 hetesen, első babával. Teljes elvonultság, befelé fordulás, kedvetlenség. Pocsék közérzet, még pocsékabb kinézetű lakás. Ami nálam beválik: ha tevékeny napom van. Csak persze k.... nehéz, ha semmihez sincs kedved. De: mindig kicsiben kezdem. Ébredés után "akciótervet" kell kigondolni, a legpitibb dolgokat is beleveheted, csak nagyjából folyamatos legyen. Aztán ahogy jössz-mész, egyre több dolog jut eszedbe, és valahogy erőt is találsz hozzá. Csak elkezdeni nehéz. A legfontosabb, hogy ne támassz nagy követelményeket egyik napodon se, és ne utáld magad. Nekem ez néha különösen nehéz, de ne hagyd magad, mert az az igazi depresszió. Tudom, hogy ócska duma, de fel a fejjel! Végül is, itt a tavasz... :)))
2008. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!