Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan működnek ezek a dolgok?

Hogyan működnek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég szült, vagy ebben jártas kismamik! Ha megszületik a pici, és megigényelem a juttatásokat utána (GYES,családi, egyszeri anyasági támogatás), akkor azokat mennyi idő múlva utalják? Mert nekem valószínű, hogy februártól kell majd igényelnem. Vagy ilyesmit lehet visszamenőleg is kérni? Mert olyat is hallottam már, hogy 1 havit lehet visszaigényelni, bár ez csak hallomás volt. Aki tudna segíteni, írjon már légyszi! Köszönöm!
2012. jan. 18. 06:13
 1/2 Dink@ válasza:
a családi és az anyaságit én majdnem 30 nap alatt kaptam meg!bár nekem beleestek az ünnepek!Mert december 5.-én szültem!Amugy álltalában 2 hét!De ez az Államkincstártol is függ!De az elbirálási idö mindenhol 30 nap(anyasági,Gyes,Csp)
2012. jan. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
dec.23.-án szültem,ekkor már tgyás-on voltam,január első hetében beadtam a papírokat,1 hét múlva utalták az anyaságit,és rá 1 hétre a családit visszamenőleg decemberre!
2012. jan. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!