Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kíváncsiskodhatok, hogy egy...

Kíváncsiskodhatok, hogy egy magánoviban hogy működnek a dolgok? Miért kell olyan sokat fizetni, mit nyújtanak érte?

Figyelt kérdés
Én állami oviban vagyok dajka, és kíváncsi lennék a különbségre.
2010. okt. 24. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Csak bölcsiről tudok nyilatkozni, 2 próba után nem a magánbölcsibe irattam a kisfiam, hanem az államiba, mert ott voltak a dajkák/gondozónők a gyerekkel való bánásmód alapján meggyőzőbbek. Amit én láttam eddig 3 magánbölcsi alapján, az az, hogy fű-fa vállalkozik, holott nincs rá képesitése, szebb a hely, mert több rá kicsivel a pénz, ezért elsőnek meggyőzőbbnek tűnt, nem "nagyüzem", hanem max. 3 csoport gyerek volt. De ebben ki is merült, hogy miért talán jobb. A mostani állami bölcsi is csak 4 csoport, viszont a saját gyerekkorom köszönt vissza a falakról, szekrényekről. De helyben főznek főzeléket, gyereknekvalót, látszik, hogy már csak az maradt itt ezzel foglalkozni, aki szereti.
2010. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából összehasonlítási alapom nincsen,de azért hátha tudok segíteni... :)

Az én lányom idén kezdte az ovit.Amivel számomra többet nyújt és sokat jelentett,hogy nem 30 gyerekre jut 2 óvónő,hanem 15-re három.Elnézem néha a közelben lévő rendes állami ovit,100 gyerek kint rohangál,a két óvónő meg egymással trécsel.Hát ez nekem nem volt szimpatikus,így fel sem merül,hogy oda vigyem a lányom.És ne értés félre,nem általánosítani akarok,hogy akkor minden ovi ilyen,hogy letojják a gyerekeket,de a mi városunkban sajnos így van...

Ami még plusz,az hogy van angol,úszás igény szerint.Mindig vannak programok,mindig viszik őket valamerre(kalandpark,állatkert stb).

2010. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kisfiam magánbölcsibe jár, de mivel ez Békés megye egyik kisvárosáról van szó, itt minden más.

Annyiban magán, hogy fizetek. Az elején havi 12000 volt, ez azóta csökkent!!!

Ezért az összegért kapjuk: két gondozó kb. 7-8 gyerekre, és az egyik gondozó csak angolul beszél hozzájuk. Nem nyelvoktatás zajlik a szó szoros értelemben, csak beszéd (dalok, mondókák, stb.) Csak a váltóruhát, popsitörlőt, pelust és krémet kell(ett) bevinni, mást nem. Az oviszsáktól a tisztaságcsomagon át a törölközőig, mindenről ők gondoskodnak. Itt is van úszásra lehetőség, meg néhány plusz foglalkozás is van.

2010. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!