Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet pozitív az...

Hogyan lehet pozitív az ellenanyag a véremben, ha kaptam Anti D injekciót? Milyen gond lehet a terhességem vagy a szülés alatt így? 30 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Vércsoportom A Rh negatív, pocaklakóm pozitív. Második babámat várom. Szülésem után kaptam Anti D injekciót, sőt a mostani terhességem alatt is. Most speciális vizsgálatokra kell mennem.
2012. jan. 15. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

szia.Sok mindent nem tudok segíteni,de engem is nagyon érdekel a téma.Nekem kisfiamnál negatív volt végig az ellenanyag,így nem kaptam a szülés után injekciót.Rá 2 évre egy epeműtét során kiderült,hogy poz.az ellenanyagom a véremben és igazából nem tudjuk mitől.Akkor az altató orvos azt mondta a kisfiamtól,mivel vért soha nem kaptam (attól a leggyakoribb).De a kisfiamnak és nekem is 0 rh poz.a vértípusunk,így a másik altatóorvos azt mondta ez hülyeség....

Na most 11 h km vagyok,még nincs meg a véreredményem,de a védőnő és a doki is azt mondta,hogy a pozitivitás nagyságától függ,hogy majd mit kell tenni.Figyelnek rá egyenlőre csak.De ilyen plusz vizsgálatokat nem mondtak nekem.Milyenre kell menned?

Egyébként a magándokim annyit mondott,hogy az altatóorvosoknak nem kellene ebbe annyira belemászniuk mivel nem szakterületük,és,hogy nagyon sok mindentől kialakulhat ez az ellenanyag pozitivitás (részleteket nem mondott,illetve,hogy azonos vércsoporton belül az alcsoportokban is rengeteg eltérés lehet még.Nem tudom,de nagyon aggódom,mivel az én eredményeim szerint szülés alatt vagy tényleg a kisfiamtól szereztem ezt.Bízzunk a legjobban,kérlek ha megtudsz közbe róla,írd meg légyszíves.

2012. jan. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp jelentkezem, ha többet tudok majd. Pénteken kapom a beutalót a Péterfi kórházba, mert állítólag itt pesten csak ott csinálják ezt a vérvizsgálatot. Egyenlőre többet én se m tudok. Bár érdekes amit írtál, mert én eddig úgy tudtam, lagalábbis a dokik nekem azt mondták, hogy ez csak a negatív vércsoportú nőknél jelent veszélyt. És hiába volt az első terhességemnél az ellenanyag végig negatív, kötelező az Anti D szuri, mert akkor a második baba, vagy korán elhal vagy beteg lesz.
2012. jan. 17. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pedig biztos nem kaptam,legalább is nem emlékszem és a férjem sem.A zárójelentésen lenne nyoma ha kaptam volna nem?

Most már tényleg nagyon félek.

2012. jan. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen a kórházi zárójelentésen rajta van nekem. De ne aggódj mint írtam én úgy tudom csak akkor kellett volna kapnod, ha negatív a vércsoportod. Szóval szerintem nálad nem lesz gond. Remélem nálam sem.
2012. jan. 18. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!