Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én AB RH - vagyok, a párom AB...

Én AB RH - vagyok, a párom AB RH +, ha a baba pozitív lesz, csak abban az esetben adnak ellenanyagot. Csak szülés után tudják kideríteni a baba vércsoportját?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 9. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

igen. Szülés után megnézik a baba vércsoportját, és ha + kapsz ellenanyag injekciót.

De ne félj, én is sokat jártam utána, beszélten védőnővel, dokival, szülésznővel, és mindenki egységesen azt mondta, hogy semmi baj nem lesz ebből, kapsz egy injekciót, és a további terhesség is problémamentes lesz.

Terhesség alatt 3X néznek ellenanyagot, de én még nem is hallottam olyat, hogy gond lett volna a terhesség alatt.

Nyugi.-)

(én A RH - vagyok, párom B RH +)

2008. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így vagyunk.

Az első vérvételkor megnézték, hogy van-e ellenanyag a véremben, szerencsére nem volt. (A védőnő azt mondta, hogy ha van sem árt a babának, csak ha vért kell kapnom, akkor valami kezeltet kell adni... Pontosan már nem tudom)

Még egyszer megnézik majd egy vérvételkor, ha akkor is rendben, ennyi.

A szülés után, ha a baba +, 3 napon belül kell kapnod szurit, hogy a következő + terhességedet is ki tudd hordani.

Remélem segítettem, 17 hetes, rh - kismama

2008. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok:)
2008. ápr. 9. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés -

De sajnos nem is állapítják már meg a baba vércsoportját (születés után sem)-

2014. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!