Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség utolsó 4 hónapjában...

Terhesség utolsó 4 hónapjában mi számít magas vérnyomásnak? Írt vkinek a doki vérnyomáscsökkentőt a tehessége alatt?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.
2008. ápr. 1. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha 130-nál magasabb, az már magasnak számít, de ha 170, akkor az már sürgősen kezelendő.

Azt nem tudom,írnak e bogyót, de jobban figyelnek rád, az biztos, ha magas.

(nekem 90/70 és 110/70 között mozog)

2008. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nem tudom mennyire magas a vernyomasod,de ha 140/100 folott van,akkor az mar magasnak szamit.Nagyon veszelyes a magas vernyomas,beszelj errol a dokiddal.Nekem a CardianaX nevu homeopatias gyogyszert irtak fel azt kell szednem.Ezt lehet terhesseg illetve szoptatas alatt is.Nekem sajnos nem csak terhesseg alatt magas a vernyomasom,mar elotte is az volt.Egyebkent gyogynovenyszakuzletben lehet megvasarolni,90 db.os kiszerelesben 10.000.-ft.Beszelj mindenkeppen a dokiddal!

Udv.egy 21 hetes kismami

2008. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,ujra En a 2.-ik valaszolo.Rosszul irtam a CardianaX 120 db.kapszula,9.600.-ft.Nem itad le,hogy allandoan magas a vernyomasod vagy csak idonkent megy fel?Mert nem mindegy.Vigyazzatok magatokra es beszelj a dokiddal mindenfelekeppen.
2008. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség legelejétől szednem kell a dopegytet. Hivatalosan csak ezt az egy vérnyomáscsökkentőt írhatják fel terheseknek, ill. ha a terh. folyamán emelkedik, felírhatnak még verapamil és minipress retardot, kiegészítésképp. Nekem ezt belgyógyász főorvos írta, a nőgyógyász term. elfogadta, bár ő is előre megmondta, hogy úgyis csakis ezeket szedhetem.

A legelején mértek nekem 155/100-at. Most a 25. hétben tartok, naponta akár többször is mérem, nagy általánosságban 120-130/75-85 között van, a min. gyógyszer adagnál tartok még, azaz 3x1 dopegyt naponta.

Persze mértem már akkor is amikor írtóra fel voltam idegesedve, akkor bizony 148/90 volt. vigyáznom kéne, nem idegeskedni, sokat pihenni, amit még nem tudok/akarok megtenni, mert dolgozom még .... :-(...

Szerintem amúgy a TARTÓSAN 140 fölött mért vérnyomás magasnak számít. Bááár, a terh. előrehaladtával elvileg mindenkinek emelkedik.

Remélem, tudtam segíteni a saját példámmal.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok újra:-):

szóval annyit még hozzátennék, hogy terhességi magas vérnyomás csökkentését én nem bíznám csak és kizárólag homeós szerekre .... azok biztosan jók és hatásosak egyéb helyzetekben, de ez esetben HATÁROZOTT fellépés kell sajnos a vérnyomással szemben. Term. jók a homeós szerek, csak lehet, hogy nem olyan hatásfokkal bír a terhesség esetében.

2008. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem se volt problémám 36 hétig majd ment egyre feljebb150/110.dopegitet+verapamilt kaptam rá,mert azt mondta az orvosom+szülésznő is,ha elkezdődnak a fájások még feljeb fog menni.
2008. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!