Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen sok a 7 kg plusz?

21 hetesen sok a 7 kg plusz?

Figyelt kérdés

...sajnos közvetlen környezetemben a barátnőm 25 hetesen csak 4 kg-t hízott, ezért tudom, hogy sok.De vajon mi a gyakoribb ? Az én esetem vagy az, hogy valaki alig hízik.Alapól volt rajtam többlet-sajnos 172/67-el indultam, viszont full lapos hassal.Combos segges lapos hasas testalkatom van /volt/, és mérés alapján a mellemre és a csípőmre szedtem fel 10 cm-t!de a csípőnél ugye beleér a poci is:oD

Amúgy eléggé nagy hasam van és napról napra nő és mostmár szélesedik is.Csak némi megnyugtatásra van szükségem, mert már viszeres a lábam/hajlam/pattognak szét a hajszálereim az elejétől kezdve, és kezedek elkeseredni, hogy alig eszek 1800 kalóriát és mégis ennyit nyom a mérleg :O(


2008. ápr. 1. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 25 hetes vagyok és már 10 kilónál tartok. Mindig vékony alkatú voltam, eddig az orvosok és a védőnő is azt mondta, hogy nem baj, hogy ennyit híztam, mert nagyon vékony voltam és úgyis lemegy majd szülés után. Szerintem ne aggódj!
2008. ápr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem az emésztésemmel van valami nagy probléma.Hiába a sok gyümölcs, minden belémszorul.Ma kezdem a kismama tornát, hátha az segít.Hozzáteszem amióta terhes vagyok és táppénzen vagyok sokkal többet mozgok mint azelőtt a napi 8 órás ülőmunkával.

Tudom, hogy most nem a kilókkal kellene foglalkoznom, de néha rámjön egy idejig a depizés a súlyom miatt, aztán újra boldogan élem a napjaimat...

2008. ápr. 1. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:

kettő cikk részletet másoltam neked ki :

Hogy mekkora súlygyarapodás számít normálisnak a terhesség alatt, az függ a terhesség előtti súlytól is. Egy átlagos súlyú nőnél kb. 10-14 kg az, amit az orvosok is elfogadnak. Ennél lehet kevesebb is. Ikerterhességnél 16-20 kg az ideális súly-gyarapodás. Miből tevődik össze a súlytöbblet: az újszülött kb. 3-3,5 kg, ugyanennyi a szervezet megnövekedebb tápanyagraktára, a mellek és a méh kb. 4 kg-mal több, majdnem 2 kg-nyival több folyadék van a testben, amelynek mennyisége 50 %-kal is megnőhet, és a magzatvíz súlya is kb. 1 kg-ot jelent. Nem kell aggódni, mert pár kiló súlytöbbletet fogyókúra nélkül is le lehet adni.


---


Nem helyes, ha a gyarapodás a terhesség végéig a 12 kg-ot meghaladja. Átlagosan ez a nő korábbi testsúlyának 20%-os növekedését jelenti. A terhesség első harmadában 1,5 kg, második harmadában 6 kg, a harmadik harmadban pedig 4 kg testsúlynövekedés az ideális. A terhesség második és harmadik harmadában a heti negyed kg-nál nagyobb súlynövekedés már figyelmeztető, míg a fél kg-ot meghaladó többlet már veszély jele lehet.

-

szerintem a felénél jársz és súlyban is :D

boldog babavárást

2008. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Abszolút nem sok! Emiatt ne aggódj! Én vékony testalkat vagyok (170 cm, 57 kg-val kezdtem), de a terhességem első 3 hónapjában szedtem fel a legtöbbet, 6 kg-t. Elsősorban a csípőmre, és a combomra híztam. Mostmár látványosan a pocimra hízom, 10 kg-nál tartok, és 25 hetes vagyok.

Az emésztéssel kapcsolatban annyit tudok Neked javasolni, hogy egyél sok tejterméket (joghurtokat), teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret, péksüteményt, sok-sok zöldséget, gyümölcsöt (én esténként eszem mindig egy almát), és főként főzelékeket.

A súlyod pedig szépen vissza fog állni a szülés után, emiatt ne aggódj!

Boldog babavárást!!!

2008. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!