Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha vizesedek, (nagyon, és nem...

Ha vizesedek, (nagyon, és nem is akar csökkenni) mennyi folyadékot lehet inni naponta?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok, és hiába póckolom fel a lábam semmi egy hét alatt felvizesedtem 3 kilót. És most terhesdiétát kell csinálnom, amit nagyon nehezen birok. adjatok légyszi tanácsokat! Egyrészt mit tehetek a vizesedés ellen, másrészt a diétát ti hogyan csináljátok?? Konkrétan mit eszetek??? Írjatok sok példát!

Előre is köszönöm!!

Egy farkaséhes kismama


2008. márc. 31. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A védőnő nekem 1 litert mondott, erre az orvosom jól lecseszett, azt mondta a 2 litert naponta meg kell inni. Én főleg csalánteát iszom, emellett kamillát és mentát. A diétát én is nehezen tudom betartani, a lényeg a sok zöldség (répa, karalábé, zeller, karfiol, stb.)és gyümölcs (alma főként, mellé narancs, mandarin, ananász és 1-1 banán), fehérjepótlásként 3-4 tojás és párizsi. Én ehhez mindennap eszek még vagy natúr joghurtot vagy túrót. Kezdetben petrezselymet is rágcsáltam, de én nem bírtam az ízét. Nagyon kemény betartani. Nekem az a szerencsém, hogy már 37 hetes vagyok
2008. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy inni 2 l-t kell, akkor is ha vizesedsz, viszont a sót mellőzd. Jársz kismamatornára, mert állítólag a mozgás is segít a vizesedés ellen. A diétában sajnos nem tudok segíteni. Jó egészséget kívánok!
2008. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Napi 1.5 L folyadék kell ahhoz, hogy a szerevzetd elláthassa a minimális dolgokat.Minél többet iszol annál több víz megy ki belőled, feltéve, hogyha csökkented a só fogyasztásodat.Ásványvízből is az alacsony sótartalmúakat választ.Vízhajtó zöldségek: zeller, uborka, karfiol, apárga gyüm9. szőlő, lörte és majd a a dinnye./levesnek különösen finomak/ Azt mondják, hogy a terhességi kompressziós harisnya nemcsak a viszerekre jó, hanem a vizesedésre is.Remélem valamit tudtam segíteni, a diétában még nem vagyok otthon, de nekem a kilók miatt kellene valami terhes diétát találnom, de sajnos nem segít senki még itt sem :oD

Most a 21. hétben vagyok és 6 kg plusszom van sajnos..és már most viszeresedik a lábam.hiába ki mit hoz otthonról én a gyenge érfalat és kötőszövetet.

Boldog babavárást

2008. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha keveset iszol, a szervezeted elkezd ragaszkodni minden csepp vízhez, tehát még vizesebb leszel! Furcsán hangzik, de így van! Ráadásul a folyadékhiány koraszülést is okozhat!

Minél többet iszol, a szervezeted annál kevésbé "akarja" megtartani a bevitt vizet, így annáél több vizet tudsz üríteni. Tehát ha sokat iszol, attól nem leszel vizesebb, épp ellenkezőleg! Emellett persze fontos az előttem említett só mellőzése, ha ez nem segít, kérdezd meg az orvosodat, mit tudsz még tenni.

2008. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!