Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34hetes vagyok. Milyen teákat,...

34hetes vagyok. Milyen teákat, homeós bogyókat szerezzek be, hogy könnyebb legyen a szülés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én málnalevél teát ittam. Szerintem használt mert gyorsan tágultam.
2012. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

én is 34 hetes vagyok a második babámmal - az elsővel 36 héttől málnalevél teát ittam, de nem segített semmit (szakadtam, nehezen tágultam stb) szóval most kihagyom, felesleges szerintem és az íze is pocsék volt, alig tudtam meginni

a homeopátiában pedig nem hiszek - de hátha itt valaki meggyőz, akkor én is elkezdem szedni veled :)

2012. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 34 hetes vagyok.. Málnalevélteát iszok. Nekem a szülésznőm mondta, hogy 32. héttől igyam, de még csak most kezdtem, pont azért mert mindenki azt írja később kezdte. Tapasztalatot még nem tudok írni, pár hét és elválik.. :)
2012. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

36.héttől:

- Cimicifuga 5CH napi 1x5 golyócska (lehetőleg este, ez méhnyakpuhító),

- Arnica 9CH napi 1x5 golyó (ez vérzéscsillapító).


Homeos bogyiknál általános szabály, hogy előtte-utána 1-1 óráig se enni se inni nem szabad, csak vizet.


Ha megkezdődött a vajúdás, akkor felváltva félóránkét a következő két szert lehet szedni (minden alkalommal 5-5 golyócska):


- Cimicifuga 5CH

- Caulophyllum 5CH.



Szülés után:

Arnica 15CH napi 2x5 golyó,

Staphysagria 30CH napi 2x5 golyó (sebgyógyulásra).



De ha nem akarjátok túlbonyolítani elég lehet:

36. héttől csak a

-Caulophyllum C4 reggel és este 2-2 golyó.


(+ szükség esetén 2 golyócska Cimicufuga C30)


A Caulophyllum fellazítja a szöveteket és segít ráhangolódni a fájásokra, a Cimicifuga pedig akkor kell csak ha a kismama nagyon fél a szüléstől.


Fontos még, hogy mentolos ételeket kerülni kell az egész szedési időszak alatt (tehát a 36. héttől) (pl.: rágó, mentolos fogkrém) mert semlegesítik a homeos szerek hatását.

2012. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Teából pedig a málnalevéltea, mert ez segíti a kismedence izomzatának ellazulását. Egy evőkanál szárított málnalevelet forrázz le 2,5 dl forró vízzel, hagy pár percig állni, majd műanyag szűrővel szűrd le. Lehetőleg csak mézzel ízesítsd. És naponta 1-2 pohárral.


Könnyű szülést! ;)

2012. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!