Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakorlott (tavaszi babás)...

Gyakorlott (tavaszi babás) Anyukák! Milyen ruhákat kell venni a babának?

Figyelt kérdés
Május közepén szülök! Első baba lesz. Nem igazán tudom, hogy miket kellene vásárolnom.Olyanokra gondolok, hogy miből legyen több hosszú vagy rövid ujjú bodyk-ból? Kell-e neki harisnya, vékonyka kabát, kocsikabát stb?
2012. jan. 6. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én harisnyát nem adtam rá egyik újszülöttemre se.

A legjobban a rugdalózókat szerettem, az a legkényelmesebb, főleg az ujjatlan rugi hosszúujjú bodyval.

Rövid ujjú body sem ár egy pár, de az inkább majd nyáron kell.

A sétákhoz az egyberészes kezeslábas a legjobb, de májusban már nem kell túl vastag.

2012. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is május közepé szülök :)Elvileg :)

A második babánk,de az első kislányunk decemberi!De én nem szerettem ráadni a hosszú ujjú bodyt,így mi a rövidujjúből táraztunk,és hosszú ujjú rugi!Én ilyeneket fogok bevinni Neki!Nekem ez a párosítás jobban bevált!

Nem túl vastagkezeslábast,(vagyis vékony overállt) nem tudsz most úgyse venni!Majd csak tavasszal,de akkor meg már látjuk majd,hogy milyenmájusunk van?Kell-e egyáltalán!

Mert pont a május nagyon kiszámíthatatlan így előre!

Én eddig amit külön májusi kislányomnak vettem,az egy jó vastag bolyhos pulcsi!Énnagyon reménykedem,hogy már jóidő lesz!Ha meg nem,Apais tud venni!Deén előre nemveszem meg!


Boldog babavárást!


2 éves kislány és 22 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Április 29-re vagyok kiírva.
2012. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért nem tud venni vékonyabb kezeslábast??? Teszvesz/vatera????!!!!!!!
2012. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok,én ott sme nagyon láttam csak vastag téli overállt,most!

DE én az első gyerkőcömönmegtanultam,hogy teljesen felesleges előre betárazni ilyen nem biztos hogy kell dolgokból!Mert ha már májusban 20 fok lesz nyilván nem kell!Tavasszal meg szét tud nézni,ha olyan az időjárás!


Mi most ősszelis megszívtuk,új méret gumicsizmából bélelt esőkabátból...Ésegy csepp esősem esett!

Én előre nem vásárolok!


De ez én vagyok,mindenki úgy dönt ahogy neki megfelelő...Elsőnél én is mindenből betáraztam (ez szerintem teljesen normális)de mostmártudom,hogy nem biztos hogy kell,így már van türelmem kivárni!

2012. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én május21-én szültem a kisfiamat. Nagyon szép meleg idő volt akkor. Én rövid ujjú bodykkal spájzoltam be meg hosszú és ujjatlan rugikból. Volt hosszú ujjú body is,volt azért hogy eleinte kellet rá.Vékony sapka is kell. Kis takaró,hálózsák éjszakára, kabát,harisnya nem kellett. Június közepén már csak egy kis bodyban aludta babakocsiban,mert melege volt.Nem kell sok ruha.Őszre meg majd meglátod mekkorát nő és úgy veszel neki meleg cuccokat.
2012. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos választ! :) Aranyosak vagytok.

Sokan azt mondják, hogy 56-os ruhákat ne is vegyünk sokat, mert gyorsan kinövi. Inkább 62-esből vásároljunk többet. Szerintetek?

2012. jan. 6. 14:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Második vagyok!


Nekem a két évesen 61 cm-vel született!Szóval 5 napig bírtuk beletenni az 56-osba :) (amúgy azok kékek voltak mert a 32. hétig azt mondták fiú lesz!Így mint aki érezte,hogy az nem az Ő színe még bent kinőtte őket)


Szóval szerintem sem érdemes sokat venni!Ha meg netán mégis olyan paraméterekkel születik,akkor apuci tud még kicsiket szerezni! :)


Mondjuk nálunk, az is gond volt,hogy amiket előre vettünk azok ilyen oldalra patentolósak voltak!Szóval,hogy nem a lába között mindkét lábán nyitható volt,henm az egyik lába közepéig... (remélem érthető :) )

És olyan hosszú lábakkal született,hogy kínzás volt azokat ráadni :)

Depersze erre is csak szülés után jöttem rá :)

Így apa nyakába vette a tescót és azokat disneyseket vette amikből 3 van összecsomagolva!Nekünk az nagyon bevált és az ára sem horror!A bodyk istök jók onnan!


Remélem megint volt egy haszna a válasznak:)

2012. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányok! Pont most akciós a Tescóban az átmeneti overáll (plüss, vékonyabb) és a pamut rugdalózók is (2-3 db van összecsomagolva). Én ezekből táraznék be májusra, hiszen akkor azért már csak melegebb van. Plüss rugdalózókból én 2-3 darabot vennék, mert ha hűvösebb az idő, én jobban szerettem a gyerekeimre azt adni. Pamutból elfér 2 három darabos csomag is. És én kb. 5-5 db hosszú és rövid ujjú body-t vennék, annyi elég. Kellene 2-3 kocsikabát, hogy lehessen kombinálni a rugikkal. Én még vennék egy plüss vastagabb sapkát és egy vékonyabb pamut sapkát is. Azért nem többet ezekből, mert ki tudja, hogy mi a jó méret? Ja! A legfontosabb: egy jó vastag plüssös takaró, egy közepes vastagságú takaró és egy vékonyabb pamut takaró. Ezeket nagyon sokáig fogjátok használni. Én mindig 56-osakból táraztam először, hiába született mind a három 55 centivel az első két hónapban általában jók voltak. Sőt újszülött korukban használtunk 50-eseket is én ebből a méretből is vásároltam mind a három hordta egy pár hetet.
2012. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tescos rugit már vettem kettőt, meg 3 bodyt is. Tényleg jó minőségűnek néznek ki. A Lidl-ben voltak most tündéri napozók 980 Ft-ért 2 db. Hát azt sem tudtam otthagyni :)

Nehéz kérdés ez a méret dolog, mert előre nem tudjuk, hogy hány cm lesz. A férjemre nem szívesen bízok ruha vásárlást :), úgyhogy előre szeretnék megvenni mindent. 62-esnél nagyobbat nem fogok venni csak a születése után.

2012. jan. 6. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!