Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes kismama vagyok és...

25 hetes kismama vagyok és főiskolás. Szerintetek be merjem vállalni a tavaszi félévet? El tudok majd járni az órákra?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez millió dologtól függ...Nem te lennél az első...

Milyen messze van a suli, hogy tudsz odautazni, a végén lenn-e valaki, aki menne veled, milyen időközönként mennyit kell ott lenni, milyen az egészségi állapotod-és hogy milyen lesz, azt meg úgysem tudod...

Szóval ez a te döntésed.

Én nem vállatam be, mert pont az államvizsga napjára voltam kiírva, veszélyeztetett voltam vérzéssel, a suli 300 kmre van és nem volt kísérőm. De ha közelebb lett volna a suli, simán belevágok

2010. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát bevállalhatod, de minek mert bárhogy is ha most 25 hetes vagy és hozzáadom a 15 hetet, akkor az pont 40 hét, és ha azt nézem hogy elvileg a 37 héttől szülhetsz tehát akkor a 15 hét sem jön ki. Persze ha bármiféle előnye van hogy akár csak pár hetet is de eljársz, akkor vállald be nyugodtan.
2010. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg függ attól, hogy milyen képzésben tanulsz és hol. Nappali, levelező, esti vagy távoktatás. Hol van a suli a lakóhelyedhez képest. Valamint, hogy a tanárok hogy állnak hozzá.

Én 26 hetes vagyok, DE távoktatás (ami azt jelenti, hogy neten csinálom a feladatokat, csak vizsgázni kell bejárni) angol szak. 100km-re lakom az intézménytől. Május 11-re vagyok kiírva jun. 3 pedig államvizsga. Sikerült megbeszélni a tanszéken, hogy szept 3-án is lesz államvizsga, így én tudom csinálni ezt a félévet is.

2010. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tanácsokat. Levelezős vagyok és kb.50km-re van a suli.Kocsival járok, hogy ne kelljen annyit gyalogolni a buszmegállótól a suliig. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Az a helyzet, hogy már csak ez a félévem lenne. Úgy gondoltam, hogy megcsinálnék minden tárgyat ami még hiányzik és akkor már csak az államvizsga maradna. Ezt eltenném a következő félévre.Ekkor már "csak"erre kellene készülnöm, ez talán a baba mellett is menne itthon, viszont ha elhalasztom ezt a félévet és csak ősszel csinálom az államvizsgával együtt az szerintem sok lenne + a baba mellől órákra sem tudnék eljárni (most még azért könnyebben megyek).

Amúgy május 20-ra vagyok kiírva.

2010. febr. 7. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem vágj bele! Lehet egyéni tanrendet kérni, és akkor a vizsgákat is előbbre tudod hozni! Én is ezt csináltam, kérvényt kellett írni, és a vizsgaidőszaktól függetlenül lehetett vizsgáznom!

Sok sikert, és boldog Babavárást!

( Babával már sokkal nehezebb megoldani, főleg ha nem is a lakhelyeden van a suli! )

2010. febr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan ebben a helyzetben vagyok, igaz nekem az államvizsga még egy félév múlva lesz. Én Május 14-re vagyok kiírva, de úgy döntöttem bevállalom az egyetemet. Havonta 3 napot kell mennem kb. 50km-es utazással. Az egész napos üléstől a konzultációkon jobban tartok. A vizsgákat meg megpróbálom június végén letenni (10db), vagy augusztusra majd kérek halasztást, ha nagyon nem menne. Szóval én belevágok és meglátjuk mi sül ki belőle.
2010. febr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is fősulis vagyok,levelezős másoddiplomán végzős!

Én a tavaszi félévemet megcsinálom,csak az államvizsgát csúsztatom el egy kicsit!Én 80km-re lakom a sulitól én is kocsival járok,szerintem ezt be lehet vállalni.

Május 13-ra vagyok kiírva,addig szeretném letudni a vizsgákat is!

Szerintem meg tudod csinálni a félévet!

Boldog babavárást!

2010. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!