Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Mi a véleményetek...

Bea24 kérdése:

Kismamik! Mi a véleményetek az alternatív szülés módról? Én július végére vagyok kiírva a babóval, de még nem döntöttem ez ügyben.

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

szió! pontosan mire gondolsz?

Nekem labda és vajúdószék volt csak alternatívaként :)

szóval csak a vajúdásnál volt némi szabadságom.

a szülésnél nagyon jó lett volna, ha nem fektettek volna teljesen (azt olvastam, több helyen már a félülő helyzetet lehet választani).


ha én ennél több alternatívát szeretnék a következő babámnál (már a pocimban van), el kellene utaznom olyan kórházig, ahol van más lehetőség. sajnos a távolság miatt ezt nem tudom vállalni.

2009. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy adjanak bármit, csak ne fájjon! :

Volt kád, labda a szülőszobában, de kaptam oxitocint, ami ugye infúzió, úgy nem igazán lehet kádban fürdeni. Rámkötötték a ctgt, na azzal méginkább ágyhoz lettem kötve. Utánna jött az hogy kértem gerinc érzéstelenítőt, akkor már fel sem lehetett állni, szóval én abszolut nem használtam ki a szülőszobát csak feküdtem végig, s vajúdtam 9 órát, és így is császár lett. Hiába tágultam ki teljesen, a babó egy cseppet sem mozdult hogy megindulna kifelé, pedig aztán a doki 3x is belekönyökölt a hasamba.

Szerintem az azoknál jön be, mármint az alternatív szülés, akik hamar kitágulnak maguktól, s 3-4 óra alatt kint is van a baba.

Én biztos hogy legközelebb is kérnék érzéstelenítőt, s ha lehet másodjára is császárral szülnék!

Ez az én véleményem.

Kívánom neked hogy 3 óra alatt kint is legyen a babád!

2009. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!