Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt tényleg csak...

Terhesség alatt tényleg csak gumival tanácsos szeretkezni?

Figyelt kérdés
Férjem olvasta valahol, hogy rossz ez a babának, és csak így akar. De én utálom. Legalább most élvezhetnénk a szabad szexet. Lehet tőle valami baja a babának?
2009. máj. 22. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lehet belőle a babának, nem tudom, ezt hol olvasta. Amit az én dokim javasolt: az első 12 hétben a vetélés kockázata miatt ne szeretkezzünk, de utána szabadon lehet. Még van olyan doki, aki a legvégén sem javasolja, mert a legvégén (de csak akkor) az ondó beindíthatja a szülést. De ezt is csak akkor, ha a baba már készen áll. Én túlhordtam, szeretkeztünk, de semmi nem történt. Sajnos császároztak. Szóval a 12. héttől az utolsó 2-3 hétig nyugodtan szerelmeskedhettek védekezés nélkül.
2009. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt meg honnan olvasta?Ha fertőzése van,akkor igen,gumival tanácsos,egyébként pedig lehet normálisan,semmi baja nem lesz a babának!

2009. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi kihasználtuk, hogy most nem kell figyelni, de! nagyobb esélye van a fertőzéseknek, jobban bekavarnak nálunk azok a baktériumok amikkel eddig jóban voltunk, ezért nem javasolják.

A vége felé pedig beindulhat tőle a szülés.

2009. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi végig szeretkeztük az egész terhességet gumi nélkül. Szerintem ha nincs fertőzésetek, gomba, vagy hasonlók, akkor nem indokolt az óvszer.

Nekem a fél családom szülész, egyikük sem tiltott a szextől se az elején, se a végén, márpedig mindenre felhívták a figyelmemet, amire csak kellett, ráadásul mindenki külön-külön. A végén már úgy éreztem, hogy én is levezetnék egy terhesgondozást szüléssel együtt bármikor...

Annyit mondtak, hogy ha bármilyen vérzés van, akkor nem szabad, valamint finoman kell, tehát ne terhesség alatt döntsük ki a szoba falát, valamint ha már meg van repedve a burok, akkor nem szabad. (Mondjuk repedt burokkal, csordogáló magzatvízzel nem hiszem, hogy bárkinek is eszébe jutna).

A végén egyébként vagy megindítja, vagy nem, de ha már egy szextől megindul, akkor az nem baj, szóval akkor sem kell cölibátust fogadni.

Sőt, ha nyílik a méhszáj, az sem jelenti azt, hogy a babához fertőzés jut, ugyanis nem a méhszáj védi a babát, hanem a magzatburok. Amíg az ép, addig nem kerül be hozzá semmi.

2009. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gumi nélkül csináltuk végig,semmi baja nem lett!
2009. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy ha ettöl sok baba elhalt volna, akkor az emberiség mint emlösállatfaj megmaradt volna? A gumióvszert csak néhány évtizede ismerik, és ne gondold, hogy az ezt megelözö történelmi idökben az emberek kibírtak volna rendszeresen 9 hónapot szeretkezés nélkül (különösen, hogy akkor gyakrabban voltak terhesek a nök, mint manapság)... Ha egyszer úgyis ott volt az asszony..

Ha te nem váltogatod a partnereidet a terhességed alatt (és ezt csak nem teszed), valamint a partnered is megbízható, és ö sem teszi, akkor nem kell aggódnod, hogy pont most fogsz mondjuk klamidiával vagy szifilisszel fertözödni...

2009. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!