Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség utolsó heteiben...

Terhesség utolsó heteiben szabad még szeretkezni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha az orvos nem tiltja akkor természetesen
2011. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csak mert olvastam hogy nem szabad már... :S


Amikor valóban kerülni kell a szeretkezést

- Ha az orvos veszélyeztetett terhességet diagnosztizált, és vetélés vagy koraszülés fenyegeti a kismamát

- A leendő anyának előző terhessége vetéléssel végződött

- A méhlepény rosszul fekszik a méhben

- A terhesség idején fellépő hüvelyi vérzés esetén

- A kismama alhasi fájdalmakra panaszkodik

- A terhesség utolsó heteiben


[link]


ez vajon igaz?

2011. jún. 30. 22:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen ezek igazak! Szerintem már kibírjátok !!!
2011. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
persze,csak megérdeklődtem :D és köszönöm!
2011. jún. 30. 22:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az orvos nem tiltja, nyugodtan lehet! Nyilván nem szabad vadulni, de sem a babának, sem a mamának nem lehet baja. (Azt mondják, túlhordásnál pl. ajánlani szokták a szeretkezést, ugyanis ebben az esetben beindíthatja a szülést.)

Nem kell félni!

2011. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont azt mondta a dokim, hogy majd csak a 36. héttől akciózzunk, mert megindulhat tőle a szülés :)
2011. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dr. Kovács Apuka válasza:
100%

Lehet szeretkezni, ha az orvos nem tiltja. (Pl. nyitva van már a méhszáj, így fertőzésveszély áll fenn.)

Az ejakulátumban prosztaglandin hormon van, ez, és még pár hormon egyensúlyának megváltozása (oxitocin, progeszteron, stb.) okozza a szülés megindulását. Ezeket a hormonokat a méhlepény anyai része, az anya agyalapi mirigye és a kicsi mellékveséje termeli.

Kicsit elkanyarodtam, de a lényeg: lehet szeretkezni, ha fertőzésveszély vagy egyéb orvosi kockázat nem áll fenn.

2011. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... nekem nem mondta az orvos, hogy most már tartózkodjunk tőle, pedig nyitva vagyok 1 ujjnyira. Szerintem orvosfüggő, hogy ki mit mond, ki mit tanult még anno...

37 hkm

2011. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én örültem ha felbírtam kelni az ágyból nemhogy szeretkezni :)) Hatalmas pocakom volt az utolsó hetekben.. 3 hós baba anyukája
2011. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha az orvos eddig nem tiltott az általad is leírt okok vagy más ok miatt, és ha még van erőd, akkor inkább még most legyetek együtt, mert utána nem tudhatjátok mikor lesz újra az igazi (pl. gátmetszés, baba állandó sírása miatt)!!!! :-DDD
2011. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!