Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hányszor vesznek...

Most akkor hányszor vesznek vért összesen?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok nagyon félek a vérvételtől, rettegek és holnap lesz az első. 16. héten van az AFP de nekem akkora írta a diabetológia a cukorterhelést is plussz még a 12. héten is kell menni? Vagy akkor most hogy van?
2012. jan. 1. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az első, ami most lesz, aztán ha akarsz kombinált tesztet, az a 12. hét körül, az afp 16 hetesen, a cukorterhelés 24. hetesen (ez két szúrás egy nap) és van ahol a végén (36-37. héten is vesznek vért - nálunk pl. vettek, de már nem emlékszem minek). Aztán mielőtt hazajössz a babával van egy utolsó.
2012. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 4szer. Első sima, azt hiszem, aztán AFP, 27. héten van cukorterhelés, meg még kb. a 34. héten is van utolsó.

Szerintem megszokod, ne nézz oda.

2012. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3 laborom volt, plusz AFP, plusz a cukorterhelésnél 3x szúrnak (cukorivás előtt, utána 1 órával és 2 órával is),szóval ez minimum 7 szúrás, de hidd el, a szülésnél mind sokkal jobb.
2012. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat aranyosak vagytok! Csak azt nem értem hogy akkor nekem miért kell még a 16. héten egyszerre a cukorterhelést is meg az AFP-t is?
2012. jan. 1. 13:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt én se értem mert cukrorterhelés 24 hetesen szokott lenni.
2012. jan. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elég rossz lehet neked ha ennyire félsz a vérvételtöl! Én sem szerettem sosem de mikor lombikra jártam minden másnap vettek vért 2 hétig. Ezt többször is végig csináltam. Ezt is meg lehet szokni , én sem hittem, hogy már ilyen könnyen fogom venni.
2012. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia, maximálisan megértelek. A vérvételt nem lehet megszokni, mondom ezt úgy, hogy a mai napig, 33 évesen is rettegek a vérvételtől. Van egy kislányunk, s újra babát várok, de most is minden bajom van ha vért vesznek.

Itt nálunk:

1. vérvétel: 16 hetes ( AFP és I.rutin egyszerre, plusz vércsoport, nekem ez 8 kémcső volt)

2. vérvétel: 25 hetes (II.rutin) és cukorterhelés

3. vérvétel: 25 hetes a cukorterhelés 2.része (ugyanazon a napon)

4. vérvétel: 30.héten (III.rutin)

5. vérvétel: szülés előtt a kórházban


Olyankor szokták hamarabb elvégezni a cukorterhelésest, ha van a családban cukros, legalábbis nálunk.


Én úgy csinálom mindig, hogy viszem az mp3 lejátszót, amikor én következek, felrakom, szólok a nővérnek hogy ne haragudjon de nem bírom a vérvételt, eddig mindenki engedte hogy szóljon a zene. Ez eltereli a figyelmem, és természetesen nem nézek oda.

Drukkolok Neked holnap, teljesen átérzem, amit Te.

Most 18 hetes vagyok, túl vagyok az I.rutinon :)

2012. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedves vagy! Nagyon nem lettem volna a helyedben én örülök ha az elsőt túl élem. Arra gondolok hogy a pici babáért megteszek mindent csak nem én leszek az az egy aki nem éli túl, de a fölösleges dolgokat nem szeretem mint például amit nekem kiadtak hogy 16. héten egyszerre csináljam meg az afp-t meg a cukorterhelést, mert itt olvasgatom hogy elég sok mindenkinél a 24. héten csinálják a cukrot. Reméltem hogy nálam is így lesz, de persze nem mert miért ne én lennék a kivétel,
2012. jan. 1. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen lesz a terhességed. Tőlem múlthéten 5 alkalommal vettek vért és már nem is számolom hogy összesen mennyinél járok és még hol a vége :) üdv 25hetes kismami.
2012. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne félj!!! Én ugyanúgy voltam mint te, a terhességemig összesen 8 éves koromban vettek tőlem vért a mandulaműtét előtt, és nekem az olyan megrázó élmény volt, hogy egészen 30 éves koromig rettegtem a vérvételtől. Gyerekvállalástól is emiatt féltem, hogy jön majd a sok vérvétel és vizsgálat stb. Nekem a 12. héten kellett először vért adnom, és nagyon paráztam tőle. Konkrétan semmit sem éreztem egy tűszúráson kívül. Nem néztem oda természetesen :-)), és már másodperc múlva mondta a nővér, hogy kész vagyunk. A terhesség végére már teljesen belejöttem a vizsgálatokba. Te se félj, 99%, hogy nálad is így lesz! Ügyesek a nővérek, annyi a lényeg, hogy ne nézz oda, ha nem bírod a vér látványát.


Gratulálok a babához! (Most úgy néz ki, hogy nálam is újrakezdődik a vérvételes időszak, mert pozitívat teszteltem tegnap. Szóval drukkolok neked! :-))

2012. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!