Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen vesepangás?

20 hetesen vesepangás?

Figyelt kérdés
Tudtok valamilyen tanácsot adni, hogy ne fájon és ne rosszabbodjon?20 hetes km vagyok és 10 napja fáj a jobb vesém tájékán. Ma megállapítoták az urológián, hogy a vesevezetéket nyomja a baba (vagy a méh) ezért középfokú pangás mutatható ki, de a laborértékeim jók. Egyrészt megnyugtattak, hogy ennek a babára nincs hatása, csak nekem fáj, görcsöl időnként elvislhetetlenül, de egyenlőre nincs mit tenni(mivel ha romlik a lab érték, akkor katétert kell felhelyezni egészen a veséig).
2009. máj. 20. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is fájt a vesém de el is múlt. Tehát nem tudom mennyire rossz, de ehhez nem tudok mit szólni. Vigyázz magadra. Neked ez a fájdalmon kívül mennyire árt? Nem lesz nagyobb baja a vesédnek?
2009. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ebben a helyzetben vagyok én is. Egy éjjel úgy elkezdett fájni, hogy az ügyeletre kellett rohanni!

Sajnos nagyon nem tudunk semmit tenni. Az orvosom azt tanácsolta, hogy nagyon sok folyadékot igyak, leginkább koffeinmentes teát és csak a Szentkirályi ásványvizet(természetesen szénsavmenteset) és ne várjam meg , ameddig vizelési ingerem van, menjek mindig üríteni!

Ja és mikor érzem, hogy megint nincs rendben akkor négykézláb hintázok előre-hátra. először nem hittem benne, de tényleg segít. Remélem tudtam picit segíteni!

Minden jót Neked! :)

2009. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! kifelejtettem, hogy próbálj meg a kevésbé fájós oldaladon aludni, hogy ne nyomd el mégjobban!
2009. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elsőnek: hát azt mondták, ha nem rosszabbodik, akkor nem lesz rám semillyen negatív hatása, csak ki kell bírni, dehát a babóért mindent.

Másodiknak: Húú, nekem is éjszaka kezdődött (én akkor azt hittem, hogy biztos elaludtam). Ezt a négykézlábon dolgot ajánlotta a doki is, na akkor majd kipróbálom, remélem nekem is segít valamit. Vigyázz magadra.

Mégegyszer köszönöm mindkettőtöknek a gyors válaszokat!!

2009. máj. 20. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Második vagyok!

Tegnap jöttem haza a kórházból, már megkatéterezve!

Egy hetet bent kellett lennem, mert egyik nap hirtelen belázasodtam (39,4), elkezdett folyni a vér az orromból és hánytam.

Kiderült, hogy a pangó vizelet olyan vesetágulatot okozott, ami miatt nagy mértékű gyulladás jött létre!

Iszonyat rossz volt este 10-kor az ügyeletre rohanni( mert ugye délután még hazaküldtek) és ott szenvedni a műtőasztalon, ameddig fel nem tették a katétert. Egy hétbe telt mire levitték annyira a gyulladást, hogy haza tudtak engedni, a katétercső szülésig bent marad. Nem látszik belőle semmi, nincs zacskó, stb, csak egy csővel van elvezetve a vizelet a vesémtől a "kijáratig".

Azért írom ez meg Neked, hogy ne nagyon nyugodj bele, hogy ez mind ok és csak Neked fáj. Ellenőriztesd rendszeresen és inkább tegyenek fel egy katétert(mondom, semmi nem látszik és pár nap után nem érzed, hogy ott van), mint hogy úgy járj, mint én. Az orvos elmondta, hogy ha nem cselekszünk időben nagy eséllyel elment volna a baba!

Úgyhogy kívánom Neked, hogy minden a legnagyobb rendben legyen és ne legyen ilyen problémád!

Minden jót!

2009. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!