Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyi pénzt "illik"...

Kinek mennyi pénzt "illik" adni a kórházban szüléskor?

Figyelt kérdés
 1/9 anonim ***** válasza:
99%

Ez teljesen változó orvosonként, kórházanként.

Nem is muszáj adni, ha nem akarsz, vagy nem tudsz.

Általában az orvosoknak megvan a maga "tarifája", ha ő nem mondja, akkor olyanokat kell kérdezni, akik nála szültek. Plusz figyelmbe kell venni azt is, mik a te lehetőségeid, nem kell túl sokat sem adni, ha nincs miből. Inkább a gyerekre kéne költeni...

2006. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
99%
Én március 5.-ére vagyok kiírva,de már eldöntöttem,hogy bárkinél is fogok szülni én nemadok pénzt,nekem az a véleményem,hogy régebben se voltak fogadott orvosok,mégis megszültek,minden baj nélkül,ma meg mindenki fizet és mégis több a haláleset szülésnél,pedig ennek kellene a világon a legegyszerübben mennie!Mi terhesanyák rontottuk el az orvosokat,mert sajnos ma már mindenki presztis kérdést csinál a szülésböl,és nem ugy fogja fel mint az élet legtermészetesebb dolgát,pedig ez az egy ami bennünk van az ÖSZTÖNÜNKBEN!!!Bíznunk kéne jobban magunkban!!!
2006. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én 3 gyermeket szültem,az elsőnél volt orvosom,adtam is pénzt neki,nem keveset.Ez az orvos rám se nézett,azt se kérdezte hogy vagyok.31 órát voltam a szülőszobán.A másik kettőnél nem adtam egy forintot sem,és megkérdezte az ügyeletes hogy vagyok,és segített mindenben,rendszeresen jött az osztályra is érdeklődni.szerintem a babára kell fordítani a pénzt,mert ha adunk ha nem,az rajtunk nem segít.Kérdés hogy orvosba futunk bele,vagy csak valakibe aki azt képzeli magáról mert megvan a papírja.
2007. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fogadtam orvost.Végig fizettem neki a 9 hónap alatt,aztán a programozott szülésem napján elment síelni és kikapcsolta a mobolját...

Többet nem fizetek.Aki ott lessz levezeti.Régen is így ment és nem volt semmi baj...

2007. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%
Szerintem mindenkinek a saját babája egészsége az első,akármennyibe kerül.Én nem tenném kockára az egészségét,csak a pénz miatt.Persze nem etikus ez a dolog,de mit tehetnénk?Ez már egy elfogadott "szokás",sajnos.
2007. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetsz semmit akkor is ugyanúgy ellátnak minha erőn felül leperkálsz egy csomó pénzt,amit a gyerekedre is kölhetnél!Fizessen az akinek olyan sok van hogy nem tudja hova rakni!Nem hinném hogy ezen múlna a gyerekem egészsége(előző hozzászóló!!)szép is lenne!(3 gyerekes anyuka)
2007. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is bunkosság pénzt kérni azért amit amugy is meg kell csinálni az orvosnak több fizetést kellene kapjanak bár lehet akkor sem szűnne meg a hálapénz szégyen
2007. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
90%
Nekem nem volt választott orvosom.Az ügyeletesnél szültem,szülés után kapott pénzt,nem keveset, és míg a kórházban voltunk minden nap bejött megnézni,hogy vagyok.Mikor kiengedtek ellátott jó tanácsokkal.Azóta is hozzá járok az évenkénti rákszűrésre és ha megint fogok szülni akkor is nála.
2010. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
25ödik kérdés
2021. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!