Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg hogy ikreket...

Ma tudtam meg hogy ikreket várok. Van most valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon vágytunk már egy kisbabára, de amikor ma kiderült,hogy ikrek,a férjem sokkot kapott(most hogyan lesz,mindenből dupla annyi,stb...)Azóta csak nagyokat hallgat.

Remélem,hogy pár nap és megemészti.Én sem számítottam rá,de nagyon boldog vagyok!

9+2


2011. dec. 27. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Duplán gratulálok :)

Azért ne felejcsétek el,hogy dupla egyszeri anyasági,és dupla GYES is jár velük együtt.

2011. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:)


Anyagilag a középréteghez tartozunk,szóval nem értem igazán a férjem.Szerintem csak nagyon megijedt.

2011. dec. 27. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetes reakció!:)

Nemsokára jobban fog örülni mint te! :)

Gratulálok

2011. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességed,jól értem? Akkor megértem a férjed reagálását. Fél az ismeretlentől,duplán.
2011. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Gratulálok a kicsikhez.

Én nem vagyok ikres mami, de egy "ikerpara-sztorym" van. A fiunkkal voltunk az első UH-n, kispapa nézte a monitort a doki mögött, én még nem láttam, amikor csak azt láttam, hogy a férjem megroggyan, fehéredik, mert két pacát látott(szikhólyag és az embrió), gondolhatod, egész úton reszketett mint a falevél, pedig megnyugtatták, hogy csak egy baba van:)

Szóval nyugi, csak sokkos kicsit.

2011. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 hónapos ikreim vannak.

Gratulálok a picurokhoz!

A férjed majd megemészti, emiatt ne aggódj!

Azért a férjed aggódása jogos, hiszen valóban mindenből dupla mennyiség kell.

HIába a dupla egyszeri anyasági, utána már csak egy tgyás, egy gyed jár, mintha egy gyereked lenne.

A két családi pótlék meg édeskevés az ikreknél. Nem úgy van, hogy a nagy kinövi, eltesszük a kistesónak!:-(

Szóval lesz anyagi vonzata.

Illetve a lényeg, hogy napközbenre legyen segítséged! Anyukád, anyós, tesód, bárki.


Szeptmberben mennének bölcsibe, fel is vennék őket, de ha bevezeti az önkormányzatunk a bölcsödei díjat, akkor kb 60e forintot kéne fizetni havonta a bölcsire. Nem lesz ennyi a 4 órás fizetésem a hitel levonása után.


A pelenka is kb 16e forint/hónap.


Nem megijeszteni akarlak, de ezekre fel kell készülni.


De emellett meg nagy boldogság a két csöppség, ahogy különböző mértékben fejlődnek, kétszer éled át pár nap alatt, hogy átfordulnak, felülnek, kúszni kezdenek, mászni kezdenek, elindulnak.:-)


Szóval gratula.

2011. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Huh, nekünk a 8. héten egyszer csak azt mondták, hogy nézzük csak, két pulzálás látható, valószínűleg egypetéjű ikrek. Nálunk apa volt borzasztó boldog, én meg sokkot kaptam, csak feküdtem tátott szájjal. :D 10 nappal később mondjuk kiderült, hogy csak a köldökzsinór pulzálása tűnt második szívhangnak, de addig voltak álmatlan éjszakáim (pedig mind anyagilag, mind más szempontokból belefért volna teljesen). Ne aggódj, az első sokkon túl minden oké lesz! :)
2011. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok!Ma reggel ébredés után(még az ágyban fekve)volt egy nagy beszélgetésünk.Elmondtam neki,hogy én is ugyanúgy félek,mint ő,de ketten mindent meg tudunk oldani.Végre elkezdett ő is beszélni a félelmeiről...a végén megsimogatta a pocakom, és azt mondta,hogy megoldjuk,csak egy kis időre van szüksége,hogy feldolgozza és mindent át tudjon gondolni.


Remélem,hogy innentől kezdve minden rendben lesz!

2011. dec. 28. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 22 hós egypetéjű iker lányaink vannak.Nehezen jött nekünk össze a teherbeesés.KB 3évig próbálkoztunk,aztán elmentünk orvoshoz,ők nekünk beültetéssel lettek.Sokat idegeskedtünk,utaztunk,elég sok pénzünkbe került,még így is,hogy hála istennek elsőre sikerült.Mikor kiderült,hogy ikrek,nagyon boldogok voltunk,bár amellett félelmeink is voltak.Az elején nehéz volt,mikor éjszaka is felkeltek enni,de 4 hós koruktól végig aludták az éjszakát.Segítségre szükség lesz az biztos,pld mikor elindulnak,és kétfele szaladnak,stb,de dupla gond,dupla öröm.Mi azért is örülünk,hogy ikrek lettek,mert szerintem jobb ez így,mint mikor az egyik kicsi,a másik pici.Szerintem úgy nehezebb,mert nem egyezik a napirendjük,a nagy bántja a kicsit,megeteti valamivel,stb.stb.Szóval lehet,hogy néha nehéz ikrekkel,de sokkal több benne a jó,mint a rossz,mi már el sem tudnánk egy gyerekkel képzelni az életünket.Boldog babavárást,és jó egészséget kívánok nektek:)
2011. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!