Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes ha a...

Mennyire veszélyes ha a terheléses cukortesztem 8 lett?

Figyelt kérdés
Előtte nap a sima vércukrom 4.3 lett,azt mondják 3.6-5.8ig jó.de én nem értem ha a normál jó,akkor sztem jó hogy egy ekkora adag cukorsziruptól felmegy a vércukor az egekig,éh gyomorra..nem???nem igazán értem,hogy van ez?Kicsit meg vagyok ijjedve mi lesz most.Ha valakinek volt ilyen írja már meg mit tett???Milyen hatással van ez a babára amúgy??JAh és iszonyat kívánom is az édességet..25hetes vagyok..
2008. márc. 28. 19:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
ÁÁ,most igazán nem értem a támadást,én sem vagyok hülye és úgy gondolom én sem játszok sem a magam sem a gyerekem életével.Én egy szóval nem mondtam,hogy nem hallgatok az orvosomra vagy a védőnőmre.Én azt írtam mivel munkanélküli vagyok nekem nincs pénzem külön diabetológushoz járni pláne ha megvetet mindenféle kütyüt is amivel méregetem magamat.De tudom több gyógyszertárban is csinálnak vércukorszint mérést és az orvos is gondolom,másnem a háziorvos.Szval nem igazán értem a támadást és az elítélést,mert a kérdésem nem arról szólt,hogy mennyire ítéltek el..stb,hanem,hogy mivel járhat és mit jelent.De azért köszi mindenki tanácsát..
2008. márc. 29. 18:45
 12/18 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem mondtad, de egy szóval nem is írtad... :) Csak arról írtál hogy átreformálod az étrended, ami alapvetően jó, de esetleg nem elegendő, ezért írtam, hogy az kevés, és azért a háziorvos meg a védőnő figyelje a vércukrod. :) Ne vedd támadásnak.
2008. márc. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocs, mármint egy szóval nem mondtad, de egy szóval nem is írtad, hogy igényt tartasz rájuk. Sőt, azt írtad, hogy érzed nem lesz szükség orvosra vagy dietetikusra. Na, így akartam írni az előbb. Ezért írtam azt az előző oldalon, amit írtam.
2008. márc. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia.Bocsi.Én sem bántani akartalak.A Dietetikus amugy nem kerül pénzbe.Nem kell magán diabetológiára menni,én is sztk-s rendelésre járok.És nekem is nagyon rosszul esett megvenni a vércukormérőt,mikor még itt van egy 3 éves fiam is,és csak a férjem dolgozik.És én egyenesen gyűlölök a diabetológiára járni,mert 8cas terhelt cukor mellett folyamatosan inzulinnal ijesztgetnek,és már a gyomrom egybevan napokkal előtte,mikor tudom hogy megint mennem kell(ja és kismamáknak amugy sem kell még vizitdíjjat sem fizetni,én hetente járok vissza a diabetoloógiára,pedig jók az értékeim)szóval gyűlölök odamenni,de ilyenkor csak az jár a fejemben,hogy a baba miatt teszem,nyelek egy nagyot,és arra gondolok,már nemsoká vége ennek az egész cukor dolognak...és jó is hogy van otthoni cukormérőm,mert tegnap ettem vmit amit lehet nem kellett volna,és sajna még azóta sem állt helyre teljesen a cukrom,így tudom,hogx ezt többet nem szabad ennem..:(De hogy mit szabad,mit nem arról csak ugy győzödhetsz meg,ha mérsz.Mert sajna másképp nem tudod meg...
2008. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Értem én ezt,de nekem ez pont olyannak tűnik,hogy az ember állandóan szurkálja magát tuti magas és mivel az agyad is ott jár állandóan sztem pszihésen is szinten tartja.Nekem erről csak az ugrik be mikor még babát akartunk minden ketyerét meg számolgatást bevetettem,hogy teherbe essek és mikor meguntam ,mert nem sikerült lám ott figyelt a kis mogyika.szóval én egészségügyi területen dolgozom és tudom,hogy a betegségek 80%a pszihés eredetű-az is,hogy rengeteg édességet eszek és sztem ezért nem jó a cukrom sem-és én ezt nem is tagadom.Viszont azt is tudom,hogy ez olyan mint a drog-mármint az édesség.nagyon nehéz megállni,hogy egyed mikor kívánod,mégis erős vagyok és más dolgokkal helyettesítgetem.Amúgy meg nem értem ha helyre állt a cukrod már,minek menni még mindig???Rendben van,hogy néha szemmel tartanak,de ,hogy állandóan-te is mondod,hogy görcsbe vana gyomrod-nem is csodálkozom,hogy a cukrod nem áll rendesen helyre,mivel ez bizonyított,hogy az idegesség is okozhatja.
2008. márc. 30. 21:01
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyébként már én is gondoltam erre,hogy pszihésen is lehet néha magasabb.Igen,helyreállt a cukrom,legalábbis az elmúlt 4 héten abszolút nem volt semmi gond vele,de mostmár 2.napja hogy folyton rossz értékeket mérek,nem tudom miért,pedig ugyanugy és ugyanazokat eszem,mint eddig.Gőzöm sincs miért.És azt sem tudom miért kell minden héten lemennem,de ha azt mondják menjek,nem tudok mit csinálni..Sajnos..De a (nem tul kedves)doktornő szavaiból azt vettem ki,hogy az hogy most jó volt a cukrom,nem jelent semmit.De tudod mit?végülis jogod a kérdés:)azt hiszem most ha lemegyek meg is fogom kérdezni miért rángatnak vissza minden eggyes héten....
2008. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem tejivós, zsemleevős vércukormérésem volt. Evés után 1 órával vették le a vért. Az eredmény 5,9 lett. A védőnőm szerint ez magas, Viszont három orvos azt mondta, hogy ez jó. onkrétan az én orvosom azt mondta hogy 7-ig jó. De ahogy látom sok helyen itt a neten, mindenhol mást mondanak jónak....
2008. márc. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is 7,8 lett anno, és ott házon belül elküldtek dietetikushoz.Ezét nem kel fizetni.

Először tartotam a diétát, utána szép lasssan visszaálltam mert olyan szigorút írtak elő hogy fogytam, szédelegtem, és gyakorlatilag éheztem.Aztán próbálták visszaállítani, de akkorra már teljesen megzavarodott a szervezetem.Azt mondták oéyan nagy babám lesz hogy meg se tudom majd szülni. a fiam 2370 gr-al született, 15 nappal korábban.Bár azt mondják nem ettől, de hát most már fene tudja.úgyhogy szerintem csak módjával.

2008. ápr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!