Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes ha a...

Mennyire veszélyes ha a terheléses cukortesztem 8 lett?

Figyelt kérdés
Előtte nap a sima vércukrom 4.3 lett,azt mondják 3.6-5.8ig jó.de én nem értem ha a normál jó,akkor sztem jó hogy egy ekkora adag cukorsziruptól felmegy a vércukor az egekig,éh gyomorra..nem???nem igazán értem,hogy van ez?Kicsit meg vagyok ijjedve mi lesz most.Ha valakinek volt ilyen írja már meg mit tett???Milyen hatással van ez a babára amúgy??JAh és iszonyat kívánom is az édességet..25hetes vagyok..
2008. márc. 28. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Diétára leszel fogva...Se csoki se semmi magas szénhidráttartalmú történet,de ezt úgyis elmondják majd.A magas vércukor nem csak rád nézve veszélyes,de a babának sem tesz jót.Sőt!A terheléses cukornak az a lényege,hogy a terheléstől számított két óra múlva vissza kell állni nagyjából a cukornak.(Nekem a terhelt még alacsonyabb is lett mint az éhgyomri.)Ha nem működik minden jól benned akkor lesz magas a terhelt érték.Azt hiszem 7ig elfogadható.Utána folyamatosan ellenőriznek majd.

Ha diétával sikerül féken tartani,akkor nem lesz semmi gond,de ha nem akkor akár az is megeshet,hogy megmarad a várandósság után is a cukorbetegség.

2008. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nekem azt mondta a nő aki kiadta a leletet,hogy 5.8 a max érték,pedig én is azt tudtam,hogy 7,de mikor rákérdeztem megcáfolta...de köszi a választ.
2008. márc. 28. 19:54
 3/18 anonim ***** válasza:

Igen, diétára fognak. Nem vagy cukros csak az anyagcseréd nem működik jól, enyhe glükóztoleranciád van, ami azt jelenti, hogy a cukros dolgokat lassabban dolgozza fel a szervezeted. Ezáltal többször tovább van magasan a vércukrod, ami a babának nem lesz jó születésekor, mert amikor különválik... (vagy hogy írjam :)) tőled, akkor neki leesehet a saját cukra és akár kómába is eshet. Legrosszabb esetben! Azt hozzáteszem. Ha kívánod az édességet, akkor inkább hetente kétszer fogyassz valamit tízóraira, vagy egyél diabetikus édességeket, keveset, de ez nem játék. Vigyázni kell nagyon.

Ha rákeresel a terhességi cukor kifejezésre itt ezen az oldalon, sok hasznos választ találsz az étkezéssel kapcsolatban. Ha gondolod, segíthetek én is, csak írj, nekem ugyanezek az eredményeim voltak. Nem diétáztam, csak odafigyeltem nagyon. Tehát tulajdonképpen diétáztam, csak nem méregettem mindent pontosan, mert az is egy idő után kialakul.

pusssz:

37 hetes kismama

2008. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mintha csak én írtam volna.24hetesen voltam a terhelésen.Éhgyomorim 4.6 terhelt 8 lett.És nagyon nagyon kívántam az édességet,mint mindig.Téged is el fognak küldeni a diabetológiára,ahol majd mondják,hogy vegyél otthoni cukormérőt,grammozómérleget,és ha "szerencséd van,neked talán el is magyarázzák mit kell hogy kell.Nekem nem volt ilyen szerencsém.Nekem nem sok mindent mondtak el,én mindent a védőnőtől,és innen az oldalról egy nagyon rendes segítőkész kismamától tudtam meg.A diabatológián majd diétára fognak fogni.Engem ilyen értékekkel 160gr-os diétára fogtak.Ez elsőre nem lesz olyan egyszerű(nekem nem volt legalábbis)de tényleg hamar bele lehet jönni,bár még van amit én is még megkérdezek..Hamar meg lehet szokni.A nagyobb baj velem ott volt,hogy iszonyú édesszáju vagyok,azelőtt zsákszámra döntöttem magamba az édességet,most viszont szinte semmi.Ami édességet eszek,az is csak diétás,találtam pár jót ezekből is.Én is nagyon meg voltam ijedve,de szerencsére segítettek.Mivel a diabetológián csak azt tudták felsorolni,hogy mi lehet a babával,ha linken veszem a dolgot.Azóta diétázgatok,és a cukraimat otthon mérem,és az eredményeim jók. 27hetes kismama
2008. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy másolt válasz az étkezéssel kapcsolatban:


Szóval reggel ne kezdj tejjel, mert az dobja a cukrot (egyébként napi 3,5 dl iható/nap, az is beosztva) Tehát müzli, kakaó, tejbegríz..ilyenek kilőve. Ehetsz tojásrántottát, vagy kétszersültet(2 db) sonkával sajttal, paradicsommal... Abonett kenyeret.. fekete vagy teljeskiőrlésű kenyeret. Kis lecsót, 1 abonettel; vizeszsemle egy darab, szelet sonkával egy almával; ... pépeset ne nagyon egyél, az dobj a cukrot(túrókrém..joghurt..csak tízóraira inkább) Vacsira, akármit, legyen benne szénhidrát valamivel kevesebb, mint ebédre (kb 40g) ezeket eheted este is, vagy gyümölcsöt, zöldséget (abból is napi fél kg a megengedett, sajnos) Nekem is magas lett a cukrom(8.0), diétázgatom, de nem veszem szigorúan. Nem méricskélek. Igazából az anyagcserét kell beállítani, h azonos szinten mozogjon az éhomival étkezés után egy órával, vagy kicsi legyen az eltérés, és ne menjen 7.0 mmol/L fölé a cukorérték. Én is ezt próbáltam beállítani így és sikerült, úgy érzem, és a mérések is ezt mutatják. Folyamatosan 5.0 körül mozog. Mozog, persze, hát a mozgás is fontos, napi egy óra séta legalább, és vagy kis tornácska. Ha van még kérdésed, írj privit, vagy akár ide is. én nem mentem el dietetikushoz(3 hónap múlva jutottam volna be, addigra megszülök)így egy belgyógyászismerősömmel konzultáltam. Magas glikémiás indexű ételeket(rizs, tészta-kivéve durum és spagetti, krumpli, búzaliszt, fehérkenyér...)helyettük teljeskiőrlésű, tápanyagokban és lehetőleg szénhidrátba is gazdag ételek. Ha édességre vágysz, norbis puding, milka diabetikus tábla, diet csokik, nápolyik, kevéske/nap jöhet. 30g fruktóznál nem szabad többet fogyasztani. Egy fontos:SOKSZOR ENNI KEVESET, ÉRTÉKESET! :) nem lesz semmi gond, nem kell bepánikolni, n is bepánikoltam, de most már lenyugodtam. Pékáruról,édességekről mondj le kicsit. Puszi

31 hetes kismami"

2008. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat,én biztos nem fogok dietetikushoz menni meg pénzem sincs ilyen ketyerékre,de átreformálom az étrendemet rendesen.Az első 3.5hónapban semmi baj sem volt,nem is híztam egy grammot sem,az utóbbi 2 hónapban rágcsálok és iszonyat édességezek-híztam is,de mindent a babáért és lemondok róla,nem akrok drasztikusan,inkább előbb gyümölccsel váltom ki a dolgokat,abból is inkább citrusfélékkel.A pékáruról nem tudok lemondani,de a teljes kiörlésű cuccokat szeretem -áttérek arra,a tej annyira nem megy,de nem is fog.Szóval megpróbálom visszaállítani mint az elején volt-igaz akkor nem is kívántam.Tudom,hogy erős leszek és nem lesz szükségem orvosra vagy dietetikusra,sztem ezt magunknak is ki lehet kísérletezni csak agyban kell megbeszélni magunkkal..de nagyon köszönöm a válaszokat sokat segített és tisztábban látok már:)
2008. márc. 28. 20:30
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért menj csak el dietetikushoz, és beszéld meg vele, vagy egy belgyógyászhoz, vagy legalább a háziorvosodhoz. Mindenképpen orvosi segítséget igényel a probléma. Kitartást! És a pékáruval csak mértékletesen!!!
2008. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is eggyetértek az előttem szólóval,mert azért ez nem olyan egyszerű(8-as cukornál)ahogy te azt gondolod.Mindennek megvan a ch értéke,amit számolni kell,sok gyümölcsnek is,és az sem mindeggy mit mivel eszel.Pl gyünölcsnél sem.Nem akartam neked ilyeneket írni,de aki nem veszi komolyan a diétát,és a terhességgi cukorbetegséget pl olyanok fordulhatnak elő,hogy a baba korszülött lesz,vagy nagy sullyal születik,és amit mát előttem leírtak,hogy amikor megszületik a baba aki már megszokta a te szervezetedben a magas cukrot,neki születéskor annyira leeshet a cukra,hogy akár kómába is eshet,sullyos esetben agykárosodása is maradhatna a kómából.Én sem vettem komolyan a diétát,inkább homokba akartam dugni a fejem,8cas cukorral,de miután ezt elmondták a diabetológián,átgondoltam a dolgot.Ez azért nem játék,de mindenki maga tudja,mindenkinek saját felelőssége hogy mi lesz a babájával......
2008. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sőt a válaszodból azt veszem észre,hogy te azt hiszed,hogy ez a cukorbetegség,majd nemsoká elmúlik.Hát én is ezt hittem,de ez nem így van....Nekem sem volt gondom a cukorral az első 6 hónapban.És én sem híztam semmit.De ha már egyszer kimutatták azt a 8m/mol cukrot,akkor a te érdeked kéne hogy legyen,hogy azt kontrolálva legyen.Hiába nyugtatod magad azzal,hogy majd másképp fogsz étkezni,ha nincs mérve a cukrod(legalább a védőnőnél,vagy a dokinál)honnan tudod hogy minden rendben van?Ismerek egy csajt a diabetológiáról ő is 8cas cukorral kezdte,de most ott tart,hogy reggelire csak 1 szelet abonettet eszik,mégis 7.7körül mozog a cukra...de tényleg a te dolgod mit csinálsz.
2008. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Már a háziorvos és a védőnő is tud hasznos tanácsokat adni hogy mit lehet, mit nem. Vagy beutalóval elmehetsz szerintem dietetikushoz is, meg kell érdeklődni. A védőnőnél és/vagy dokinál pedig rendszeres vércukorszint elllenőrzés kell. Nálunk van cukorbeteg a családban ami azért MÁS mint a terhességi cukorbetegség, de erre is ugyanúgy oda kell figyelni! Nem baj ha pozitívan állsz hozzá, de ne bízd magad csak a házi praktikákra! Sok sikert!
2008. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!