Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit (kell) hízni, a 20dik...

Mennyit (kell) hízni, a 20dik terhességi hét tájékán? Vagy honan tudja az ember hogy valami baj van?

Figyelt kérdés
Vékony alkat vagyok, de valamelyik nap azt mondták milyen kicsi a pocim. most vagyok 20 hetes. Azota ezen agyalok hogy nincs-e baj??!! Szedtem a duphastont ami egy hormon tabletta. Most kelett aba hagynom.
2008. márc. 28. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre igazából nincs irodalom.Én sajnos már a 6. kilómnál tartok, de egyik barátnőm csak 3 kg-t hízott.Rubint Réka a terhesség alatt 6 kg-t hízott, pont annyit amennyit a gyerek a magzatvíz meg az egyéb dolgok felvesznek pl a vérbőség stb.Nem feltétlen kell híznod, és még irigyellek is érte.Aki azt mondja, hogy baj az is szerintem csak féltékenykedik mert a nők többsége azért felkapja a 15 kg-t is.Hogyha a doki szerint a babával minden ok és szépen fejlődik akkor hidd el marhára nem gond.Majd megugrik az a pocak.Van itt egy hölgy pár lappal korábban írt be, hogy 7 hónaposa terhes és olyan lapos mint előtte.Ő nagyon izmos és nem tudja a babuka kinyomni.Különbözőek vagyunk ahány terhesség annyi féle, még azt sem lehet mondani, hogy ahány nő...Boldog babavárást:oD

21 hetes kismami

2008. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ha vékony alkatú vagy, akkor csak azért nem látszik még. Egyik barátnőm, szintén vékony, félidőig le is tagadhatta volna a terhességet. Neki az 5.hónapban kezdett picit látszani, majd a 6.hónapban már szépen kerekedett a pocija. Nyugi, nem lesz semmi baj, majd meglátod. Most már lassan érzed a mozgását is a babócának és akkor tudni fogod, (amikor mozog)hogy minden ok. Üdv.: 23 hetes kismama
2008. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nincs semmi baj! Én szintén 20 hetes vagyok, és szintén most hagytam abba a hormont (csak én ultrogestant szedtem, de ugyanaz a kettő). Bizzál az orvosodban, tudja mit miért csinál. Amúgy én is nagyon aggódtam, de elhessegettem a rossz gondolatokat. Azzal meg ne törödj ki mit mond, lényeg, hogy az orvosod mindent rendben találjon. Márpedig, ha abba kellett hagyni a hormont, az azt jelenti, hogy mindketten egészségesek vagytok, s minden rendben a babával és a terhességeddel. a pocakod mérete miatt meg ne aggódj, a sógornőm holnapra van kiirva szülni, de mivel vékony alkat, szinte zavarban van aki nem ismeri, mert nem lehet eldönteni, hogy csak sokat evett ebédre, vagy esetleg tényleg terhes. :-)
2008. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt hiszem ezt sokminden befolyásolja: alkat, a baba elhelyezkedése...Legalább is ami a has nagyságát illeti. Én is vékony testalkatú vagyok, mégis már a 20. héten jól látszott a terhességem, jó nagy pocakom volt. Ennek oka az is volt, hogy csak előrefele nőttem, oldalra nem, tehát hátulról nézve senki nem vett észre rajtam semmit.

A 20. hétig 4 kg-t szedtem fel, azóta még 3-at. Jelenleg 27 hetes vagyok.

2008. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Idézek neked egy könyvből: Nem volna butaság, ha minden állapotos nő kelléktárába bekerülne a füldugó és a szemvédő. Ha 9 hónapon át ezt viselné, megmenekülne egy csomó aggodalomtól, amelyet a rokonok, barátok, sokszor az idegenek óvatlan megjegyzései és tanácsai váltanak ki belőle, és megúszná, hogy hasát állandóan összehasonlítgassák más nők hasával amely hol kisebb, hol nagyobb, hol magasabban, hol alacsonyabban áll.

Nincs 2 egyforma alakú állapotos nő, akinek testformálya azonos volna."

Én 170 cm vagyok és most a 24.ik héten 63 kiló. 3 kilót híztam eddig és most kezdett csak beindulni a hasam növekedése. Engem is mindíg összehaonlítgattak mindenkivel, meg hogy milyen pici a hasam. A múlt héten sikerült is megsértődnöm mikor egy bunkó ismerősömmel összefutottam aki megkérdezte: - Te terhes vagy? - Mondom nem! Csak sok virslit ettem reggelire!

Mióta elolvastam ezt a könyvet (Az a 9 hónap) azóta már én sem foglalkozom hülye emberek hülye beszólásaival. Hisz vannak köztük olyanok is akik férfiak vagy még sosem szültek és semmit nem tudnak a terhességről. Hát nehogy már ők mondják meg nekem a frankót! Ezen kívül minden nap ha éppen nem megyek orvoshoz vagy más dolgom van, tornázom Rubint Réka kismama tornájára.

Boldog baba várást, és néha képzeld oda azt a füldugót te is!

2008. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Honnan érzi az ember,hogy valami baj van?

Van egy dolog,amit úgy hívnak anyai ösztön,női megérzés,intuíció,vagy nevezd ah akarod,de hidd el az megsúgja,ha valami nincs rendben.Érezni fogod,hogy valami mikor teljesen normális és mikor nem az,csak figyelj egy kicsit a testedre.Ne azt számold,hogy mennyit mozdult,vagy milyen ez milyen azt kellene egyes szakirodalmak szerint tenni.Sőőt,ha sokat olvasol,akkor bele fogsz futni olyanokba,amikor egymásnak állítanak szöges ellenetétet,még orvosok is.Az a jó,amit egy kismama annak érez,nem pedig,amit valaki valamikor egy tankönyvből megtanult.

Amúgy a 21. héten éreztem azt,hogy szorít a naci,addig gond nélkül hordtam a baba előtti nacikat,most meg a kismamáknak való kertésznacit is alig tudom begombolni,pedig még csak a 32. héten vagyok.

2008. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia!Én 16 hetes vagyok,de még mindig minusz 1kg-nál vagyok.60kg voltam az elején most meg 59kg,és látszik azért már a pocim.Ne aggodj,minden terhesség más.Én is féltem,de már megnyugodtam.
2008. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 174/58 voltam a terhesség kezdetén.20 hetesen 1.5 kiló volt rajtam úgy,hogy mindent ettem amit megkívántam.Semmit nem vontam meg maagamtól,hisz imádok enni.:)Majd onnantól 4 hét alatt 4 kiló.Most 26 hetesen 6 kg-nál járok,két hete ismét nem híztam szinte semmit.Szerintem hamarosan ismét rohamosan gyarapodni fogok.Ha baj lenne azt mondta volna a doki,ne izgulj.Inkább örülj!:)

2008. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok.

En meg uj vagyok itt az oldalon,ez az elso levelem nektek.En most vagyok 14 hetes.A magassagom 170/53 kilo,es nem hiztam meg semmit sem,pedig jol eszek..Vekony alkat vagyok,lehet ezert...a doki azt mondta h egyenlore minden rendben van es remelem ez igy is marad.

Jovo het hetfon megint megyek hozza,mar nagyon varom h ujra lassam a picit a pocimban.

25 eves vagyok es az elso gyermekemet varom.

2009. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!