Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láttatok már ilyet?

Láttatok már ilyet?

Figyelt kérdés

12hetes uhs papíromon ez olvasható,tovább küldtek Szegedre vele.

"A ductus venosusban pozitív "A" hullám látható."



2011. dec. 22. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Most próbáltam neked a neten keresgélni. Amit biztosan állíthatok, hogy a ductus venosus a magzati hasban lévő ér neve. Hogy az "A" hullám mit jelent, azt nem tudom. Nyilván valami kérdés merült fel a dokiban is, ezért küldött tovább, de nem akart megijeszteni vele.

Nekem a 12 hetes uh-on a papíromra azt írták, hogy "mola terhesség?" és beutaltak genetikára a klinikára, de a doki semmit nem akart mondani, csak hogy a lepényemmel van valami. Mivel az első babám elvesztettem, így simán kiborultam abban a pillanatban, aztán a klinikán alaposan meguh-oztak (jobb a gép), majd kerek szemmel nézett rám a uh-os, hogy miért is küldték ide? Nincs a világon semmi baj, a baba teljesen egészséges és a lepényem is rendben van! Úgy megkönnyebbültem, hogy zokogva mentem ki a páromhoz, alig tudtam neki elmondani, hogy örömömben sírok, mert semmi baj nincs. :) Szóval egyelőre ne parázz, ne olvasgass semmit! Mellesleg írom, hogy a mola terhesség azonnali terhességmegszakítással jár és gyakran rákos daganat lesz belőle, úgyhogy nem kis kivizsgálással járt volna! Anyukám keresett rá a neten, míg mi a klinikán vártunk és nem is merte nekem megmondani mit talált róla!


Majd írd meg mi újság veled, drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!!! :)

2011. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és még mi van a papírodon? ezt találtam neked: "A ductus venosus egy különleges összeköttetés, amely a köldökvéna jól oxigenizált vérét a foramen ovale-n és a bal pitvaron át direkt a coronariákba és az agyi keringésbe irányítja. ... A terhesség második és harmadik trimeszterében fenyegető vagy kialakult magzati szívelégtelenség esetén a ductus venosusban kóros áramlás figyelhető meg. Ilyenkor az a-hullám jellemzően pozitív áramlása megszűnik, ... " ebből nekem az jön le, hogy a baba szívéhez van köze, és jó dolog, ha pozitív az a-hullám a ductus venosusban. egyébként azt tudom, hogy a down-kór szűrésében használják, a down-kóros babák 80%-ában kóros. de ez jónak tűnik. fel a fejjel!
2011. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen ezt én is megtaláltam utolsó :)

Köszönöm mindkettőtöknek!!!

2011. dec. 23. 05:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kérdezd meg ezt a dokit! Nagyon aranyos és segítő kész! És viszonylag gyorsan 24 órán belül tuti válaszol.

[link]

2011. dec. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok!bár nem mostani a cikk,azért hátha még valaki aki hasonló helyzetben van elolvassa!nekem is ugyan ez volt a 12.heti genetikai papíromra írva! Minden más érték jó volt!azonnal vért vettek tőlem,majd 2-3 nap múlva megkaptam a kombinált teszt eredményét Patau kór magas kockázat!zokogtam!!!😥 magzatvíz vételt ajánlottak, belementem.szörnyű hetek következtek!közben a 21.héten elmentünk magzati szívuh-ra is ami akkora nagyon jó lett.volt nagy öröm mert közben megkaptuk a magzatvíz vétel eredményét amiben leírták hogy egészséges,és megtudtuk hogy kislányunk lesz!😍Mára már elmúlott 1 éves,és teljesen egészséges!!!!!!!
2018. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak nem fejlődött ki a ductus venosus. Genetikai vizsgálatok sorozata....szív ultrahangok... sírtunk, kivoltunk, nem tudtuk mit tegyünk. Minden negatív lett, 28 hetes vagyok. Vàrjuk szeretettel.

Kívànom minden hasonlò helyzetbe kerülö kismamànak hogy ne adja fel, jàrjon utàna, nem biztos hogy baj van! Mi az array cgh vizsgàlat utàn nyugodtunk meg teljesen, meg a magzati sziv uh utàn. Keressen fel egy jò pesti vagy szegedi vagy debreceni, pècsi orvost ès járja vègig! Èn mostanra megnyugodtam, boldogan várom a kisfiamat!

2021. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!