Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így módosulni fog a szülés...

Így módosulni fog a szülés várható dátuma?

Figyelt kérdés

Október 12-én volt meg utoljára.

November 22-én lett csak pozitív a tesztem.

Október 30-án és november 2-án voltunk együtt.

Tegnap volt uh,7+3 napos terhesség,jó szívműködéssel.

Mensi szerint pedig már 10 hetes.Ilyenkor mi van,mit vesz figyelembe a doki késői fogantatáskor?

Kedden megyek hozzá,csak kíváncsi vagyok járt-e így valaki.


2011. dec. 22. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mensi szerintit vették figyelembe. Közben pedig első 15 hétben uh szerint állandóan + 3 hét volt a mensi szerint.

Tehát majd aztán 'összeért' a kettő eredmény. A lányunk teljesen egészséges volt végig, héttől függetlenül, hogy most mensi vagy + 3 hetet nézték értékei jók voltak.

Amolyan átlagos baba.

Végül a mensihez képest 40+5 napra toltak a műtőbe, mert a méhlepény kritikus volt, magzatvíz szinte semmi, szívverés kielégítő, köldökzsinórra meg már nem emlékszem.. tehát nekem sürgősségi császárom lett.

Végül 3050 g és 52 cm lett. Tehát teljesen normális.

2011. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. dec. 22. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is így voltam, később volt a pém. Az UH szerinti kormegállapítást vette figyelembe a nőgyógyász, és nem a mensimet!
2011. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 24-ik napon fogant a pici, majd 10 nap plussz, ami egy 4-5 hetes picinél óriási különbség.

Hiába mondtam hogy DE később volt, nem akkor ahogy ők számították, de az uh-n akkor is kötötték az ebet a karóhoz az utolsó mensi szerint kell akkor is.......

....na...és csodálkoztak hogy kisebb a koránál, és riogattak...


Elméletileg a kiskönyvbe az utolsó mensi dátuma kerül, és az alapján a szülés várható időpontja. A dokim nekem a 12-ik hét környékén átírta kérésemre, mert mindenhol kisebb volt mint kellett volna. Ennek ellenére még így is túlhordtam két héttel.

Sok sikert! Boldog Babavárást!

2011. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és kihagytam: ...még nekem kellett bizonygatni hogy mikor készült a gyerek. Erőszakosnak kellett lennem hogy megértse hogy akkor NEM voltunk együtt.

(Pont a születésnapomon közölték nem lehet babánk (előtte nap voltunk együtt), én két hétig ittam, dohányoztam,nyugtatóztam, a férjemet meg a hátam közepére nem kívántam.....és lett egy pozi teszt....:)

2011. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálam egy héttel hamarabb fogant, mondtam is a dokinak, hogy tuti, azt mondta a 12. heti uh-ig várjunk. Na ott persze beigazolódott hogy tényleg nagyobb, meg ő is mindig nagyobbnak látta.

Nekem a 12. heti uh után írta át a kiskönyvemben, hogy nem mensi alapján, mert az nálam nem volt rendszeres, hanem 12. heti uh alapján van a kiírt időpontom.

Azóta is minden vizsgálatra hamarabb megyek 1 héttel, mert az uh-n megállapított kor alapján küld, nem pedig mensi alapján.

2011. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
korrigáltak az uh értéke alapján.
2011. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszaitokat.
2011. dec. 22. 15:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez sajnos csak az orvosodtol fugg.

Optimalis esetben ilyen nagy elteresnel mindenkeppen kellene, mert sem a szules lehetseges inditasa miatt nem mindegy ez a harom het, de a vizsgalatok miatt is. Harom hetes elteresnel az afp eredmenye szinte biztos, hogy rossz lesz, utana meg majd kuldozgetnek genetikai tanacsadasra, esetleg meg magzatvizvetelre is.

De a kombinalt tesztet is 11 hettol 13. het vegeig kell megcsinalni, ha tegyuk fel neked mensi szerinti 12 hetesen csinaljak, amikor valojaban meg csak alig multal 9 hetes, akkor valoszinuleg rossz lesz az eredmeny.

Arrol ne is beszeljunk, hogy amikor mensi szerint mar 41 hetes leszel es esetleg a korhazban inditassal akarjak surgetni a szulest, akkor valojaban meg csak 38 hetes lenne a terhesseged es a babadnak lenne meg ideje magatol megindulni...


Ettol fuggetlenul sok orvosnal meg mindig nem gyakorlat modositani a terhessegi kort, ragaszkodnak a mensi szerintihez. (Foleg azert, mert egyszerubb.)

Ha az orvosod nem ajanlja fel ezt magatol, akkor mindenkeppen beszelj vele, mert 3 het nagyon sok ido. Par nap, egy het meg szinte mindegy, de harom het elteres sok.

Bar a legjobban egyebkent a 10. hettol lehet meghatarozni a terhesseg korat es kb a 14. hetig. Akkor szoktak modositani is.

2011. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod,majd kedden megírom mi volt a dokinál.
2011. dec. 22. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!