Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet guttalax cseppet szedni...

Lehet guttalax cseppet szedni állapotosan?

Figyelt kérdés
Semmi székletem sincs, ingerem sem. Nagyon rossz már igy. Probáltam már mindent, semmi sem segitett.
2008. márc. 28. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!!

Kimásoltam neked a betegtájékoztatóból, de ha többet akarsz róla tudni, a neten rengeteg dolgot találsz még róla


Terhesség, szoptatás

A készítmény hosszú múltra visszatekintő alkalmazása során nem észlelték, hogy a terhesség ideje alatt kedvezőtlen vagy ártalmas mellékhatásokat okozna. A terhesség ideje alatt azonban csak orvosi javaslatra szabad bármilyen gyógyszert bevenni - ez alól a Guttalax sem kivétel. Bár nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a Guttalax kiválasztódna az anyatejbe, a készítmény alkalmazásának ideje alatt ajánlott mellőzni a szoptatást.

2008. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom hogy hashajtót nem igazán lehet terhesség alatt szedni, mert alhasi vérbőséget okoz, ami vetéléshez ill. koraszüléshez vezethet, azt nem tudom a guttalaxra is igaz-e ez. Ha megfelelő mennyiségű rostot fogyasztasz, akkor gondold át megfelelő mennyiségű folyadékot iszol-e, ill. késő du. és este igyál sok folyadékot egy másfél liter ásványvizet v. gyümilét nekem az segített, reggelre lett inger és produktum is.

2008. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a sok folyadék sem vált be,csak állandoan pisilni kell tőle.Probáltam tamarin lekvárt,szilva lekvárt,langyos vizet,rostos üditőt ittam,és nem volt ingerem.
2008. márc. 28. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány hetes vagy?

Ha már a második trimeszterben vagy akkor max 38 fokos meleg fürdő és egy jó saláta oliva olajjal. Nekem ez vált be 3 nap után.

Aztán elkezdtem minden nap tornázni és legalább 1 müzli szeletet eszek naponta. Azóta semmi gondom.

Került a kakaós dolgokat, kávét, banánt és a sok kenyeret.

Üdv: 24 hetes kismami

2008. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A guttalax cseppetén sem ajánlanám, mert biztos, hogy okozhat alhasi vérbőséget.Mikor én kórházban voltam, a kismamáknak a stadalax drazsét adták, de nekem az sem vált be.Én kb.15 éve szenvedek székrekedéstől, és elhiheted, hogy szinte nincs olyan dolog, amit nem próbáltam ki.Én napi 3-4 liter vízzel/nap működöm évek óta, tehát az én problémám nem a folyadékhiánytól, se nem a rostszegény táplálkozástól van.Állítólag pszichés(egy természetgyógyász szerint)A helyzet az, hogy ezért rettegtem a terhességtől, h mit fogok tenni.Jelenleg a 28.hétben járok, az egyetlen dolog, ami segít, és lehet a terhesség alatt is használni a keserűsós-glaubersós gyógyvíz.Mira, HUnyadi, vagy Ferenc József.Ha a gyakorikérdések honlapján beírod a keresőbe,hogy keserűsó, kiad 4 kérdést ezzel kapcsolatban, ezekből egyre válaszoltam, ahol leírom, én hogyan használom.De érdemes megnézni a honlapjukat(medaqua), ott nagyon részletesen le van írva a gyógyhatásuk.

Remélem tudtam segíteni.

2008. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
16 hetes vagyok.Én már gyerek korom óta szenvedek székrekedésben,heti egyszer tudok,vagy még több nap is.Korházakat végig jártam,semmit sem segitettek,annyit mondtak sok rost,meg szilva.Ennyi.Féltem is ,és az is lett amire számitottam,guttalax nélkül nincs széklet.Heti egyszer csinálom,és attol tudok,muszáj,mert nem birnám:-((
2008. márc. 28. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanez volt a problémám, heti egyszer sikerült vmit produkálnom, de azt csak nagy erőlködések árán. Sajnos meg is lett az eredménye, annyira megerőltető volt a wc-zés (mivel ilyen ritkán kellett), hogy gyakran az egész hasam lezsibbadt. És sajnos egy ujjnyira ki is nyílt a külső méhszáj 20 hetesen. Nagyon vigyázz, hogy ne erőlködj a wc-n, mert nekem azóta itthon kell feküdnöm. Mindenféle praktikát kipróbáltam én is, rengeteg rost, székletrendező por, lekvárok, gyümölcsök, glicerines kúp, folyadék, de semmi változás. Viszont ami nekem segített az a gyógyszertárban kapható Laevolac szirup. Orvos írta fel, azt mondta terhesen is lehet alkalmazni. Ez egy édes lötty, én gyümölcslébe teszem, 20 ml-t iszom kétnaponta, és azóta minden másnap, erőlködés nélkül van székletem. Ha már te is mindent kipróbáltál, szerintem próbáld meg ezt is. Napi ajánlott adagja 15ml, de lehet emelni, ha nem segít. Nekem a 20 ml bejött. Drukkolok neked, és tényleg vigyázz az erőlködéssel, én nagyon bánom, hogy nem próbáltam korábban a szirupot, most aggódom a méhszáj miatt. Sok szerencsét, és remélem neked is segít!!!
2008. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy 28 hetes kismama vagyok,és ugyanez a problémám amióta az eszemet tudom.Én minden nap Guttalaxot szedek,így minden nap van székletem.Nekem azt mondta az orvosom szedhetem nyugodtan.Már én is mindent kipróbáltam,de semmi sem segített,így mindíg a Guttalaxnál kötöttem ki.Jobb mint szenvedni napokig széklet nélkül,szerintem ez a babára is ártalmasabb.Szóval szedd nyugodtan,ne szenvedj!
2008. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi,szedem,mert tényleg rosszabb lenne ha nem lenne semmi székletem,még a végén vmi komoly is lehet belőle.A laevolac szirupot is kiprobáltam,de nekem meg puffadást okoz,mondta is a védőnő h előfordul,és tessék nálam elő is jött,az még rosszabb volt,feszitett ezerrel.Köszi a válaszokat!
2008. ápr. 2. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!