Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan közöttetek, aki...

Van olyan közöttetek, aki dohányzott a terhessége alatt?

Figyelt kérdés

35 hetes kismama vagyok. Az a lényeg, hogy még mindig dohányzom, napi 10-12 szál cigit szívok el. Már több helyen utána olvastam, milyen következményekkel járhat a dohányzás a babára nézve (neten, védőnő), kisebb születési súly, nem megfelelő lepényi keringés, kevesebb oxigén stb. (Internet, védőnő). Viszont a dohányzás ellenére minden eredményem tökéletes, nincs (nem látható) semmilyen rendellenesség. Súlybecslésen 32 hét 6 naposan 2137grammot becsültek, rá 10 nappal 2500grammot. Azt mondták, 14%-kal nagyobb is az átlagnál. Keringés rendben, meszesedés nincs, koraszülésre utaló jel szintén negatív (zárt külső-belső méhszáj, méhnyak normális, 5cm, jóslófájások sincsenek). A kislányom folyamatosan mocorog, szívverése is normális, 140/min. Ezek alapján úgy néz ki, h nincs semmi gond a cigi ellenére.

Az érdekelne, hogy van-e közöttetek olyan, aki szintén dohányzott várandósan, és hogy lett-e vmi baja a babának tőle?


2009. máj. 19. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

En dohanyoztam, hala Istennek nem lett baja a lanyomnak aki most 12 eves!

Ha vallalok meg egyet biztos, hogy nem fogok dohanyozni!:))

Kellemes baba varast!

2009. máj. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Nekem van egy ismerösöm most fél éves a kisfia és kiderült,hogy aszmás mert az anyuka végig dohányozta vele a terhességet! Én ahogy megtudtam,hogy kisbabánk lesz egyböl leraktam,mert nekem a kisfiam egészsége mindennél fontosabb!

Rossz volt mert nekem is hiányzott a cigi de ennyit megér:)!


38+3hetes kismama

2009. máj. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Hàny éves lehet az aki ilyen kérést fel te^sz.

Elöször is:nem dohànyoztam,növérem viszont igen,ö napi 1-2 szàlat,tehàt megse közeliti azt a mennyiséget,amit te szivsz.

És jelenleg a kicsi egészséges.

De ez nem grancia arra hogy a tiéd is az lesz.

Isten ne adja de bizony,könnyen megeshet a gyerekeddel bàrmi.

Söt lehet egészségesnek fog tünni,aztàn késöbb jön a baj:asztma,ràk,szivbetegség,bölcsöhalàl.

A suly amit mondtak,az csak egy megbecsült suly,nem pontos!És nem csak a sulya függ a dohànyzàstpl.

Mostmàr tuti hogy nem fogd letenni.

Ismerem az ilyen anyàkat,csak hàt felesleges volt a kérdést kiirni,mert te magad is tudod,hogy veszélyes jàték,amit müvelsz,csak megerösitàst akartàl,hogy nem lessz semmi baj.

Pedig nincs kizàrva,sajnos.

Kivànom,hogy gyerekeden ne làtszodjon,ne mutatkozzon maradando kàr

2009. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy ismerosom ikreket vart, napi 2 doboz helyett "csak" egy dobozzal szivott. A fia asztmas. Anyukam is dohanyzott neha, mikor engem vart, kruppos lettem.


Voltam a Madaraszban, amikor vartam a kisfiam, egy ilyen tanfolyamon, amit a bolcsohalal megelozeserol tartottak. Sajnos a dohanyzas nagyban noveli a kockazatat.

2009. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
neharagud de ilyen anyukáknak van is mitöl félniük,hogy beteg lesz a baba!karasztanyum dohányzott végig és a kislánya beteg légcsövel született,nagyon bánta utánna a dolgot de már késö bánat,a kicsit állandó kezelésre kellet hordani!én 10 hetis kismami vagyok és a munkámat adtam fel a babuci véget fodrász vagyok ésa hajfestékek büze végett a doki aztondta az én kisbabám is légcsöves lehet!nemhiszem el hogy amikor a cigit meggyújtod negondolj a kisbabára hisz az életét kockáztatod!kívánok,hogy mindezek ellenére gyönyörü egészséges kisbabát hozz a világra!
2009. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám is dohányzott, mikor engem várt, még nem tudta, de már nem kívánta többé. Régen én is dohányoztam, mikor édesapám meghalt vérrákban, én is letettem. Ő is dohányzott, míg meg nem tudta az érkezésem, anyuval együtt tették le. Aztán anyu később visszaszokott és leszokott. Tudom milyen írtózatos kín tud lenni a nikotinelvonás, kézremegés, migrén stb. Viszont a baba fuldoklik olyankor, mikor te dohányzol, még ha egészséges is lesz, akkor is rossz neki. Ez a te döntésed, nem beszélhetünk le, de azért később még bánhatod. Remélem egészséges lesz és nagyon boldogok lesztek mindannyian.
2009. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értelek!35 héten keresztül nem érdekelt,hogy lesz e baja a kislányodnak?Most mitől ez a nagy aggódás?Mielőtt bárki is bunkónak tartana: napi 1 dobozzal szívtam,rögtön letettem ahogy késett a menszeszem,pedig még nem is teszteltem.Nem volt könnyű,tehát tudom miről beszélek,nem csak okoskodni akarok.Aki nem dohányzott és semmi káros szenvedélye nincs,az tényleg nem tudja milyen érzés.Barátnőm mindkét kisfiával dohányzott.A nagyobbik asztmás,gyenge az immunrendszere,minden nyavaját elkap.A kicsi pedig kruppos.A babádnak azért minden szépet és jót kívánok és jó egészséget mindkettőtöknek!
2009. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tudom,hogy nem jo a cigi de azoknak akiknek beteg kisbabaja szuletet nem biztos hogy attol beteg,baratnom soha nem cigizett sot meg cigisek kozott se volt terhessege alatt,megis beteg gyereke szuletett meg a mai napig is kezelik asztmaval es legcsohuruttal pedig elmult 3 eves.remelem a babod egesszeges lessz.ne aggodj feleslegesen.
2009. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!