Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltak valakinél ilyen értékek...

Voltak valakinél ilyen értékek? Eléggé megijedtem.

Figyelt kérdés

Ma adta ide a védőnő a 13. heti vérvizsgálat eredményét és mind a 2 érték magas.

PAPP-A 7,9U/L

PAPP-A korrigált MoM 3,07

Szabad béta HCG 145U/L

Szabad béta HCG korrigált MoM 4,30

Életkori kockázat 1:955

13/18-as triesztóma kockázata <1:10000

21-es triesztóma kockázata1:3176


Az ultrahang is és minden más rendben van.


Szerintetek aggódnom kellene?


2011. dec. 14. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem kell aggódnod! Ez negatívnak tűnik.


Nekem downra 1: 3368hoz lett, és azt mondták, hogy tökéletes eredmény. és hogy negatív.

2011. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Mi az a triesztóma? Az triszómia.

És ha egy icipicit a google-t néznéd, beütnéd az értékeidet, nem a GYIK-et tartanás a fő információs portálodnak, megkapnád a választ is.

2011. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm a válaszod.

A második "kedves" válaszolóval nem foglalkozom, mivel szóra sem érdemes.

Inkább nem kellett volna írnod semmit, jobban járt volna mindenki.

2011. dec. 14. 13:40
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
KEdves Kérdező, ne foglalkozz a másodikkal, valamiért nagyon meg van keseredve! Gratulálok, szép babavárást
2011. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az 1:3176 nagyon jó eredmény a Downra.

Nekem az előző várandósságomnál 1:2400-hoz volt, 29 évesen, mégsem aggódtam és egészséges is lett a kisfiam! (Te fiatalabb vagy-az életkori kockázatból gondolom, de annyival magasabb is az eredményed.)

A magasabb (nem eget rengető ez sem) szabad Béta HCG-nek ilyenkor nincs jelentősége, mert a PAPP-A is magasabb, csak akkor lenne baj, ha az egyik nagyon alacsony, a másik nagyon magas lenne-legalábbis nekem ezt mondták.

Most, a másodiknál ugyan sokkal jobb lett az eredményem, de az a lényeg, hogy az életkori kockázatot sikerült túlszárnyalni, és ez tökéletes eredmény!

1:1000 feletti értéknél nincs ok az aggodalomra!

Főleg így, hogy az ultrahang és a nyaki redő is rendben volt.

Még úgy is ott lesz a következő ultrahang, de azon is minden tökéletes lesz, nyugi!

2011. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok :-)

Köszönöm szépen a válaszokat. A védőnő is azt mondta hogy ne aggódjak, az afp a lényeg, meg az ultrahang.

Remélem tényleg minden rendben.

2011. dec. 14. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Down ra 1: 486 lett, es eszembe sem jut aggodni. Igaz, en 34 eves vagyok. Amugy 1: 150 nel es ennel rosszabbnal tekintig negativnak.

Ne aggodjal, tokeletes eredmeny, foleg ha az uh rendben van. Amugy az sokkal fontosabb, mint ezek a becslesek. (marmint az uh)

2011. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elirtam, 1: 150 nel es annal rosszabb eredmnynel tekintik rossznak es ajanljak a tovabbi vizsgalatokat.
2011. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!