Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor valakinél felszívódik...

Amikor valakinél felszívódik a baba, hova szívódik fel?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A felszívodik a bab ez kb olyan beágyazódás után pár nappal lehet max, vagy még be sem ágyazódik. végül is az a 1-2 mm-es petezsák egyszerüen lebomlik benned és eltünik. a petesejt is felszívodik ha nem termékenyül meg.

olyan hogy egy beágyazódott petezsák max leválik, és mensi lesz belöle, ha meg már van szívhang elég nagy görcsökkel is járhat a vetélés, mert nagy már a petezsák, meg midnen.

2011. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ikerterhes voltam és a doki mondta UH-n,hogy az egyik elhalt,majd felszívódik!Csak nem értem,hogy hova,hogyan!9+3hkm
2011. dec. 13. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy oszlásnak indul, csak szebben hangzik az a szó, hogy felszívódik.

Nem csak a beágyazódás körüli időben tud felszívódni, az én terhességem a 9. héten halt el és amikor a 10 héten műtöttek már elkezdett "felszívódni", kisebb lett.

2011. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elhalt csöppség vagy betokozódik, és akár évekig is ottmarad,(akkor kell egészségügyi kaparást végezni, ami tulajdonképpen hasonló eljárás az abortuszhoz, leszámítva, hogy a baba már nem él, és az anya egészsége valóban megkívánja a beavatkozást.)vagy felszívódik.

A szervezet tehát megpróbálja a lehető legkisebbre redukálni a veszteséget, és a baba alkotóelemeit oda teszi, ahonnan elvette. Pl.Annak a terhes nőnek akiknek kevés kalcium van a szervezetében, terhesség alatt gyakran kilyukadnak a fogai.A baba érdekében bármelyik csontból eltűnhet a kalcium, hogy a babának is jusson. Ez a tulajdonságunk vezet később az öregkori csontritkuláshoz, és ezért veszélyesebb ránk a kóla. (A férfiak csontjaiba jobban beépül a kalcium.)

Ha tehát lebomlik a magzat, akkor a szervezet lebontó egységei, (amelyek a vérben is megvannak)alkotóelemeire szedi szét a babát, azok az elemek pedig oda jutnak, ahol a legnagyobb szükség van rájuk. A kalcium a csontjaidba épül be, (nem biztos, hogy ugyan oda, ahonnan korábban elvett, és az sem biztos, hogy ugyan annyi, amennyit elvett.) a fehérje az izmaidba, stb...

Nekem legalábbis így magyarázták a suliban. Ha engem kérdezel, ez olyan, mintha megennéd, de a tanár szerint ez egyáltalán nincs így.

2011. dec. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálm, hogy így alakultak nálad is a dolgok. Nekem is ikerterhességgyanusnak indult. Az egyik felszívódott azt mondta a doki, de ahogy levált hematómám lett a 20 hétig. Sajnos nekem a másik se maradt meg ebből kifolyólag, (beindult a szülésem),mert a hematóma teljesen körbevette ahol meg volt tapadva és levált egy idő után.

Inkább legyen csak egy babád de egészséges legyen azt kívánom. Nagyon vigyázz magadra és a picire. Nagyon drukkolok nektek!!!

2011. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem sem maradt meg a másik se!
2011. dec. 20. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Ne csüggedj, lesz babád. Tudom, most elég rossz állapotban lehetsz emiatt, de lesz!!! Én nagyon drukkolok nektek!!! Remélem jövő évben sikerülni fog és minden rendben lesz!!!

13hetes kismama (akinek a 23 héten ment a menybe az előző)

2011. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!