Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik terhességi héttől...

Hanyadik terhességi héttől kerüljem a hanyatt fekvést?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor már kényelmetlenné válik. Ha jól emlékszem, nekem a 20. héttől már nem esett jól, akkor felpolcolt párnákkal támasztottam ki a hátam, vagy oldalt fekve aludtam. Egyébként meg imádok hason feküdni, arra meg már a 6. héttől képtelen voltam, mert nem esett jól. Pedig akkor még nem is látszott, hogy terhes vagyok.
2011. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én végig aludtam háton is, semmi gond nem volt.
2011. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak hallottam olyan elméleteket, miszerint kerülni kell terhesség alatt a hanyatt fekvést, és az oldalon lévő fekvést kell leginkább gyakorolni!

2011. dec. 13. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert a megnövekedett méh és a baba súlya nyomhatja a gerinced közelében az altestedbe vezető főereket.
2011. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. dec. 13. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én 26 hetes vagyok. De már jó ideje nem fekhetem hanyatt. Mert már a kisfiam az ur! Ha véletlenül így szeretném nézni a tévét, majd szét rugja a hasam és meg sem nyugszik míg oldalra nem fordulok. Meg mintha egy mázsás suj lenne a hasamon. Pedig nem is nagy a pocakom még. Hason és az elejétöl nem tudok feküdni, mert ugy fel voltam puffadva, hogy nem volt jó.

Így marad a két oldal , de nagyon nem jó így. A csípőm majd szét szakad reggelre. Ugy keltem ma is mintha összevertek volna.

2011. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Te is érezni fogod, hogy már kényelmetlen, nem kapsz rendesen levegőt, esetleg a gyomorsavad is könnyebben feljön. Mindenképp az oldalt fekvés inkább a javasolt, ehhez használhatsz Pocifix-et, és akkor kényelmes lesz ez a testhelyzet is.
2012. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Utolsó előtti vagyok.

Én annyira nem birom a hanyattfekvést, hogy a multhéten rosszul is lettem UH közben. lezsibbadt mindkét lábam a hasamon mintha egy mázsa teher lett volna és majd megfultam. Ugyhogy abba is kelett hagyni az ultrahangot és nagyon lehetett érezni.

2012. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!