Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most ezt nem értem. Ne cigizz...

Most ezt nem értem. Ne cigizz terhesen, mert ártasz?

Figyelt kérdés
De azt mondják, hogy rég le kellett volna szokni ahhoz, hogy kiürüljön a szervezetből, Mert igy is káros. De ha nem szívod már terhesen, akkor mi káros??????Mert elvileg nem csak az épp letüdőzött cigi ártalmas?
2009. máj. 16. 23:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
A dohányzó nők nagy része akkor teszi csak le a cigit, amikor kiderül, hogy terhes, mégsem születik beteg gyerekük. Ennyivel a pesti szmogtól is mindenkinek beteg kisbabája születne.
2009. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kiborít, hogy miket írnak a neten.Hogy teljesen mindegy már, ha nem tetted le, amikor terveztétek, amikor terhes lettél azonnal...azzal is ártasz.Szeretném elhinni, de annyian cáfolják.
2009. máj. 17. 00:26
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvasgass ilyesmiket, teljesen feleslegesen idegesíted vele magad, visszamenőlegesen úgysem tudsz megváltoztatni semmit, a nemdohányzók meg úgyis mindenhol rémtörténetekkel fognak traktálni. Nem lesz semmi gond, egészséges kisbabád születik, meglátod. Inkább lazíts, és élvezd, hogy egy kicsi emberke fejlődik a pocakodban.
2009. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim ezt úgy magyarázta el, hogy az embrionális fejlődés első szakaszában a baba még nem a méhlepényből táplálkozik, hanem az un. sárgatestből. Ha dohányzott az anyuka teherbeeséskor, vagy akár előtte egy-két hónappal, akkor ez a sárgatest tartalmazhat káros anyagokat. Ez akkor is benne van, ha fogantatás előtt egy hónappal rakta le a cigit és akkor is benne van, ha a terhesség észrevételét követően rakta le a cigit, ez egy adott dolog, rosszabb már nem lesz. Ebben a korai időszakban alakulnak ki a szervképződmények, az idegrendszer és az egész magzatnak az "alapja" (elnézést a csúnya kifejezésért). Az anyai dohányzás ebben az időszakban okozhat fejlődési rendellenességet, mint például a nyúlszáj, farkastorok, de ez elég ritka. Ő azt mondta, hogy ilyen szempontból az a fontos, hogy a terhesség észlelését követően mindenképpen legyen lerakva a cigi, az, hogy ez most öt hetesen történik, vagy a baba fogantatása előtt két hónapon belül, az tulajdonképpen mindegy. Az az ideális, ha babatervezés előtt fél évvel le van rakva, mert akkor lesz a sárgatest káros anyag mentes.

Összességében sokkal veszélyesebb a korai dohányzástól a terhesség alatti későbbi, folyamatos dohányzás, mert akkor már ugye a méhlepényen keresztül táplálkozik a baba, sok káros anyag átjut hozzá és ekkor már rengeteg következmény lehet: asztmára, légúti megbetegedésekre való hajlam, bölcsőhalál kockázata nő, az oxigén ellátás nem megfelelő, mert a méhlepény idő előtt elöregedhet, emiatt fordulhat elő alacsony születési súly, valamint korai méhlepény leválás.

Összefoglalva: a lehető legjobb az, ha teherbeesés előtt fél évvel le van rakva a cigi, ha nincs, akkor is minimális a rendellenesség veszélye, amennyiben az anyuka az első hetekben lerakja a cigit, ha viszont nem és végig dohányzik, egyértelműen az okozhatja a legtöbb gondot.

Ezt nekem akkor magyarázta el, amikor büszkén meséltem neki, hogy milyen ügyes voltam, hogy teherbe esés előtt másfél hónappal leszoktam. A hátbaveregetés helyett meg elmesélte ezt a doki és felhívta a figyelmemet, hogy az a másfél hónap nem sok mindent jelent, ugyanannyi eséllyel indulok, mint az, aki mondjuk négy-öt hetes terhesen rakja le a cigit.

Nekem elég hihetőnek tűnt ez a történet.

2009. máj. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A cigiző kismamáknak sokkal nagyobb az esélyük arra hogy asztmás lesz a gyermekük. Ez tapasztalat!!
2009. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetesen tettem le a cigit mert akkor tudtam meg, hogy babás vagyok. Szerintem (koppkopp) semmi baja nincs a babámnak (3hós). Viszont a terhességem végefelé közeledve úgy a 30.heti uh után minden alkalommal megkérdezték, hogy dohányzom-e mert elég rossz állapotban van a lepényem. Szüléskor is oxigént szívattak velem és mikor megszületett neki is kellett néhány másodpercig oxigént adni.

Utána minden rendeződött csak a kiázott kezecskéi miatt lett 9/10-es apgarja ami így is nagyon jónak számít.

2009. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is cigizek igaz már nem annyit nyolc hetes vagyok meg anyám is cigizet meg mamám is mégis mind egézségesek vagyunk!
2009. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!