Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutyas anyukak, es terhes...

Kutyas anyukak, es terhes leendo anyukak! Hogy oldottatok meg terhesseg alatt es szules utan hogy legyen idotok a kutyara is?

Figyelt kérdés
Lehet eliteltek,de nagyon szeretem a kutyakat.A kutyaimat imadom,sokat jatszunk,hozzambujnak egy egy delutani sziesztaval,nagyon fontosak nekem.A ferjem mar szeretne gyereket,igy lassan gondolkodnom kell a babavallalason,de felek,hogy hogy lesz eleg idom a kutyaimra mellette,es terhesseg alatt hogy jatszhatok veluk...stb.Mire kell odafigyelnem majd?es ti hogy csinaltatok hogy a kutya napi megsokott rutinja is megmaradjon?kerlek segitsetek!!!nem akarom oket elhanyagolni utana sem!!
2011. dec. 9. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Imádtam a kutyámat, ő volt az első gyerekem. Terhesség alatt semmiben nem szenvedett hiányt, amíg kórházban voltam szülni, addig is majdnem minden gondolatom körülötte forgott. Aztán szépen elhanyagolódott, ahogyan beköszöntöttek a babás hétköznapok. Most is igyekszem törődni vele, ha sétálni megyünk, ős is jön többnyire, de már régen nem olyan fontos nekem, mint előtte. Szeretem most is, de már a gyerek az első. Bocs, ha nem tudtam rendes választ adni. :)
2011. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt: naponta játék, ahogy hazaértem melóból vittem sétálni, majd este is egy hatalmasat sétáltunk 3-ban (párom, tacsi és én)

Terhesség alatt: 7,5 hónapig itthon voltam. Így a napjaink zömében ugyanolyanok voltak, mint előtte. Kivéve az utolsó 2-3 hónapot, ahol kezdtem picit 'hanyagolni' a tacsinkat. Védőnő javasolta, nehogy lelki beteg legyen a kutya, hogy vele kevesebbet foglalkozom, stb. Először próbálkozott, hogy mégis játszunk, de 2-3 hét után, ha azt mondtam, hogy ennyi és a kezemmel jeleztem, akkor abbahagyta a labda visszahozását és lefeküdt vagy a helyére vagy a lábamhoz.

Mióta megszületett a lányunk: ha lányom alszik, akkor játszunk. Mikor megyünk le sétálni babakocsival, akkor a séta utolsó 30-40 percében feljövünk a tacsiért és lehozzuk a lányommal. A lányom még egyenlőre alszik a babakocsiban (5 hónapos), a tacsink pedig türelmesen sétál mellette és védi.


Annyiban lett másabb a kutya - ember barátságunk, hogy most már csak félig vagyok a tacsinak fontos. Ő jobban szereti a kis gazdáját. Igaz még nem 'találkoztak' szemtől - szembe, de tudnak egymásról és a tacsink rettentően félti és őrzi mindenkitől.

2011. dec. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van kutyus igaz csak egy de az nagyon elvan kényeztetve ágyban alszik meg ilyenek. (Yorki). Mikor terhes voltam a kisfiammal nagyon édes volt szimatolgatta a pocimat meg mindig védett. Megszületett a kicsi és egyből védte meg ha egy kicsit is mozgolodott a baba egyből jött jelezni. Ha sétálunk ő is mindig jön velünk. Együtt játszik a fiammal. Ugyanugy foglalkozunk vele is.
2011. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy francia-bulldog "anyukája"voltam elsőként,majd megszületett első kisfiam,és jóval kevesebb idő jutott természetesen a kutyára,de továbbra is teljes családtag maradt.Azt hozzá kell tennem hogy nagyon jól szocializálódott,jó idegrendszerű kutya,nem féltékeny,nem rumlizós,elfogadja a helyzetet és olyan akinek "büntetlenül" lehet ráncigálni a fülét :) imádja a srácokat.Az első hónapokban voltak tabu helységek a kutyának és még fokozottabban ügyeltünk a kutya és a ház tisztaságára(azóta is persze)és most a kistesónál is hasonlóképp. Az a nagy helyzet hogy én is aggódtam ezen,és hidd el hogy mikor a baba megérkezik,teljesen természetes lesz az ő elsőbbsége(ezt nem tudod még elképzelni sem)ez tuti,de ha tudatosan is fordítasz időt a kutyádra is amikor lehet már gyerekestől is,így lesztek kiscsalád!Semmilyen veszélyt nem jelent a kismamára a kutya,ha renszeresen oltva,féregtelenítve tisztítva van,de az egy ágyban alvást nem javaslom.A baba érdekében is szabályokat kell lefektetni,hogy ne riválist és ne is "zsákmányt"stb lássanak benne,és jól működjön az együttélés.Nálunk nagyon jól működik,és mindenki tudja a helyét a rangsorban,ez fontos!A gyerekeknek pedig természetes hogy van kutya!Sok sikert neked is a jó egyensúly megtalálásához :)!
2011. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!