Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakran keményedik a...

Milyen gyakran keményedik a hasatok? És mi után? Sok séta, cipekedés?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok, és mostanába kezdett el kemányedni egyre gyakrabban a hasam. Kellemetlen olyankor az 1 perc kb. amég tart. El is kezdtem napi 1 szem magne b6-ot szedni. Jól teszem? Miért keményedik amúgy?
2009. máj. 15. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már 17 hetesen 3x2 magnéziumot szedtem,azt a gyógyszertárit,előtte 3x1 Magne B6-ot.Általában a több mozgástól,terheléstől éreztem jobban.Próbálj meg többet pihenni.A napi 1 biztos nem árt,sőt szerintem ha gyakran keményedik kevés is.Amikor legközelebb mész a dokidhoz említsd meg neki a dolgot,ő majd megmondja pontosan mennyit kell szedj.

Ja,egyébként ne aggódj,még egyben vagyok(39. hét):-))))))

További szép kismami napokat!:-))))

2009. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért, ha gyakran keményedik, szerintem nagyobb dózist kéne enned, hívd fel a dokit és kérdezd ki. Nekem kálciumot is kell, begörcsölt a vádlim, ennyi mellett (3 x 250 mg) inkább kálcium hiány, mert az mellette nehezebben szívódik fel.


Mielőtt elkezdtem, pont felhúztam magam, nagyon sokat keményedett, bejártam még az irodába minden nap. Visszavettem, heti 1-2 alkalommal megyek be, azóta napi 1-2 főleg estefele. Azért fizikai terhelés esetén v ha nagyon felhúzom magam, akár napi 10 is van simán, de ez ritkán fordul elő, kb. havi 1x, sajnos roppant érzékeny és hirtelen vagyok (azelőtt is hirtelen voltam, de csak bizonyos dolgok tudnak felhúzni), az emberek meg érzéketlenek és leszarják.


Állítólag óránként 4, napi 10 még határeset, e felett komolyan vissza kell venni. Az is baj lehet, ha kifejezetten fájdalmas. A magne b6 elég alacsony dózis, de van akinek elég. Azért beszélj a dokival, mit javasol.

2009. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 24 hetes, a 21. héttől éreztem.
2009. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem szinte az egész terhességemet végigkísérte a keményedés(de nekem nem csak bekeményedett hanem egész nap kemény volt mint a kő),még akkor is amikor feküdtem,már 7hetesen táppénzen voltam,napi 6db magnéziumot szedtem,de szinte semmi hatása nem volt.Doki látott,azt mondta,hogy vékony feszes a hasfalam azért érzem ilyennek és pihizzek sokat mert előbb is jöhet a baba,32hetesen már nyitva volt a méhszáj.39+4 napra született a kisfiam,21óra vajúdás után.Amúgy a keményedés,egyfajta méhösszehúzódás nem jó dolog,de pihizz sokat és magnézium,mást nem tehetsz sajna.

8hós manó anyuja

2009. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!