Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmegtartó gyógyszerről,...

Magzatmegtartó gyógyszerről, van ilyen? Így lehet? Mondhatom az orvosomnak, hogy szeretnék szedni?

Figyelt kérdés

Igazából nem voltam teljesen őszinte a dokimmal. Volt egy vetélésem nemrég, meg előtte 2 évvel is volt 3, amik még 5-6. héten elmentek, tehát még a nőgyógyászig sem jutottam el vele. Azóta jobban figyelek.

Mivel 1,5 hónappal a műtét után teherbe estem, nagyon félős lettem. Rettegek még a széltől is. Mondhatom az orvosnak, hogy ilyen gyógyszert szeretnék szedni? Ki fogja írni?

Kolleganőm mondta nekem, hogy van ilyen, őszintén megvallva, nem olvastam utána sem.

Segítsetek!


2011. dec. 8. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

4 vetélést nem mondtál el az orvosnak ????????


de komolyan, akkor minek mész orvoshoz. a vetélések minden szempontból nagyon fontosak, lehet olyan problémád ami miatt most megmarad, de koraszülésed lesz stb... sokszor pajzsmirigy dolog áll mögötte, de akármi más is lehet, méhfal probléma.


vannak gyógyszerek csak nem mindegy mi a bajod.


ennyi vetélés után én nem próbálkoztam volna csak úgy teherbe esni, hanem egyszerüen elmentem volna kivzsgáltatni magamat, hogy miért is vetéltem el 4x!!!!


szóval én azonnal felkeresném az orvosmat és elmondanám, mi a probléma.


nem csodálkozom hogy félsz.

2011. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyet kell hogy értsek az előttem szólóval. 4 vetéléssel a hátad mögött mindenképp el kellett volna menned kivizsgáltatni magad! Mert még 1-szer ok, bármitől lehetett, na de 4-szer? Az már nem véletlen, hanem valami oka van, amire rá kellene jönni, hogy mi, addig el sem kellett volna kezdened az újabb próbálkozást. Valóban vannak "magzatmegtartó" gyógyszerek, de csak akkor hatásos, ha tényleg arra volt szükség, ha más oka van a vetéléseidnek, akkor gyógyszer mellett is ugyanúgy elmegy a baba. Szóval szólj a dokidnak mindenképp, ilyesmit nem szabad elhallgatni, mert különben nem tud segíteni.
2011. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval, ilyen fontos dolgot mindig el kell mondani az orvosnak. Ráadásul nekem csak egy vetélésem volt,de azt mondta az orvos hogy 3 vetélés után ki kell vizsgáltatni magamat, hogy tényleg mi lehet a háttérbe, mert a 3-4 vetélés nem normális dolog. Szerintem mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az orvosoddal és mondd el neki a vetéléseket, aztán majd meglátod mit mond. De szerintem azt a gyógyszert nem kérheted csak úgy, csak ha rendesen kivizsgálnak, hogy tényleg kell e szedned, vagy nem kell e más gyógyszer még vagy valami, hogy a baba most megmaradjon. Addig vigyázz magadra és minél hamarabb hívd fel az orvost. Amúgy hány hetes vagy most? 20 hetes kismama
2011. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utrogestan vagy Duphaston, ez a nevük. Nekem szó nélkül felírta a doki, csak annyit kellett mondjak, hogy már volt 1 vetélésem.
2011. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előzőek biztos, hogy vetélesek volta? azt írta még az orvosig sem jutottál. Tényleg felelőtlenség volt , mert ha tényleg nem voltál akkor orvosnál, akár baj is lehetett volna. Szerintem , meg kellett volna néznie, hogy rendesen kiürültél -e.
2011. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fel fogja írni. Nekünk 6 évig nem jött össze a baba, és már emiatt felírta.
2011. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ezt a négy vetélést elmondtad volna a dokidnak,már szedned kellene a két említett gyógyszer valamelyikét valószínűleg 3*2-es adagolásban!

És az első válaszolónak teljesen igaza van!

Nekem problémás első tehresség miatt,most a másodikat ezerszer jobban figyelik, pedig semmi hasonló tünetem nincs!De így is mennek kell kjéthavonta pajzsmirigyvérvételre,pedig nem volt még vele gond!Csak az első várandósságom alatt!

Meg barnázásmeg 31. héten beindult szülés...És most hiába vagyok problémamentes sokk

2011. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
al jobban vigyáznak rám!Ha Te bízni akarsz az az orvosodban az az alap,hogy TE őszinte vagy vele....
2011. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én dokim évekkel később is emlékezett a vetélésemre. Mikor 6 hetesen jelentkeztem nála, magától felírta a Duphaston-t. Kb. a 15.hétig kellett szednem.
2011. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tisztában vagyok, hogy felelőtlen voltam, amikor vetélésekkor nem mentem el megnézetni magam, ennek elsősorban anyagi okai voltak, tudom, nem mentség, de azon a környéken így működtek a dolgok, és 19 évesen nem gondoltam bele a következményekbe.

És rosszul írtam, az első terhességem abortusszal végződött, mert akkor még nagyon fiatal voltam (most se vagyok öreg).

Az a bajom, hogy az orvosommal nem nagyon értjük meg egymást, meg másikakkal sem, mert eredetileg nem magyar anyanyelvem miatt nem értem az ilyen szaknyelveket, és még a fizetős magándokiknak sincs türelmük hozzám.

Most elvileg 5 hetes 6 napos vagyok, méhen kívüli gyanúval, most teszek fel egy kérdést erről is, mert ebben az eredményben sem vagyok biztos.

Szerdán megyek mindenesetre, és ha valóban jó helyen van a pici, mindenképpen mondani fogom az orvosnak, hogy mi a helyzet.

2011. dec. 9. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!