Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a CAULOPHYLL...

Mi a véleményetek a CAULOPHYLLUM állítólag tágulást segítő gyógyszerről?

Figyelt kérdés
hamarabb beindult a szülés?!
2011. márc. 5. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nem segített tágulni, olyannyira hogy császáros lettem. Igaz én a vajúdás alatt kaptam a szülésznőtől.

De ártani nem árt, 1 próbát megér.

2011. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én mindkét szülésemkor szedtem.


A lányomnál kb hajnal kettőtől éreztem, hogy komolyabb fájásaim vannak 10 percenként. Elkezdtem szedni: félóránként 5 bogyó. Reggel 8 kor mentünk be a kh-ba 5 perces fájásokkal. Akkor még csak 1 ujjnyi voltam, de a vizsgálat után pár perccel elment a magzatvíz és 10.40-kor meg is született a lányom. Nem vágtak, nem repedtem. Nagyjából fél óránként szedtem a bogyókat végig.

tehát cca 2,5 óra alatt tágultam ki teljesen, ámultak is rendesen a szülésznő meg a dokik.


A fiamnál hajnal négykor kezdtem el szedni(szintén kb fél óránként 5 bogyót), bár nem voltam biztos benne, hogy vajon jóslok-e vagy ez már tényéeg igaz fájás, de mivel már a 39.hétben voltam, hát gondoltam durr bele...

Reggel nyolcra értünk be e kh-ba,akkor már 4 ujjnyi voltam (!), azonnal kezdhettem nyomni. Csak azért tartott 45 percig a kitolás, mert a zsinór mindig visszarántotta a babát, de 8.45-kor így is a kezemben tarthattam a fiamat. Nem vágtak, nem repedtem.


Szóval én mindkétszer szedtem és gyors szüléseim voltak, könnyen és gond nélkül tágultam, másodjára majdnem az odaúton szültem :-)

én csak ajánlani tudom mindenkinek, egy próbát szerintem megér, bár szerintem jórészt inkább egyéni adottság kérdése lehet, de ha csak egy hajszálnyit is segít, miért ne használnánk ki?!

2011. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznőm ajánlotta. Azt mondta, hogy jó tapasztalatai vannak a felállított statisztikája alapján.

Megvettem, a napokban fogok szülni.

2011. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a 36. héttől szedtem felváltva egy másik bogyóval. 42 hetesen 3111-es méhszájjal császároztak, tehát nekem egyáltalán nem használt.
2011. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szedtem, meg ittam mellé a málnalevél teát is. Sajnos nem nagyon tágultam a szülés alatt, de végül mégsem kellett megcsászározni. Én azt mondom, hogy ha nem szedem, talán még ennyire sem tágultam volna, és tuti műtét a vége.

10 napos kislány anyukája

2011. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szedtem, nem tágultam, császár lett. :(

Úgyhogy nekem nem jött be, de mondjuk nem is hittem benne. Szóval higgy benne erősen, lehet hogy ez is számít.

2011. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!