Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki túldrámázza a terhessé...

Van aki túldrámázza a terhességet?

Figyelt kérdés
Értem arra,hogy pl: nem darabol nyers húst, nem simogat macskát-vagy épp kidobja a már meglévőt, mindent gumi kesztyűben csinál.. stb.. Persze én is nagyon vigyázok magunkra, de van amit túlzásnak tarok. Van ismerősöm aki túlzásokba visz mindent,csak mert kismama. Túlságosan "vigyáz" magára. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. dec. 7. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szobamacskámat nem dobtam ki, de igen, nagyon sokmndenre nagyon figyeltem. Pl. nem mentem télen közösségbe, jellemzően bkv-val, nyers húst kerültem. Nagyon vigyáztam a mosakodásnál, wc-nél. Ilyenek.
2011. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Wc-re igyekeztem NEM elmenni idegen helyen, csak mivel ugyanúgy jöttem-mentem kismamaként, bejártam az országot:), így muszáj voltam, de ULTRAelővigyázatosan!! Eddig sem ültem le sehová, de most még a kilincset is papírzsepivel fogtam meg nyilvános helyeken, ha wc-re mentem. A macskákat eddig sem szerettem, csak messziről (nem higiéniai okokból:).


A többi maradt, ugyanúgy megfogtam a húst, főztem, wc-t pucoltam (az itthonit:)stb.stb...

2011. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyennek indultam, de szerencsére a párom még időben helyrerakott, azóta csak röhögök az akkori magamon =)
2011. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Húst nem tudtam másra bízni, óvatosan vágtam. Macskával vigyáztam, de maradt, takarítás maradt, gumikesztyűt se szereztem be. Annyi, hogy májat csak egyszer ettem (resztelt máj, imádom) a 9. hónapban.
2011. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én nem.csak tatárt nem ettem,mert az nyers hús és tojás,meg igyekeztem nem cipekedni(azért néha becsúszott egy-két nehezebb cucc bevásárláskor).meg amit nem kellett volna,30 hetesen létráról ablakot pucolni.mai eszemmel kihanynám
2011. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs,kihagynám
2011. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ha akarnám sem tudnám túldrámázni. Van egy 2,5 éves kislányom, őt sokszor cipelnem kell, fürdőkádból ki-be, wc-re föl-le. Egy nap többször. Cicánk van meg kutyánk is, igaz udvaron vannak, de azért szoktam simogatni őket. Az idegen wc-kel én is nagyon óvatos vagyok, főleg néhány helyen még attól is fertőzést kap az ember ha rá néz, nem hogy még ha ráül. Kocsink nincs, igy rengeteget sétálunk. Amit én drámázok túl az az étkezés. Előző babámnál epekő alakult ki, így nagyon nagyon vigyázok mit eszek és mit nem. Nagyon borzalmas volt a 2 hónapos lányom mellett epeműtétet vállalni. Ez az egy amitől iszonyatosan félek.
2011. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ilyenre nem figyeltem! Nem darabol nyers húst???? Basszus nem ennie kell, csak darabolni!:))))

Én mindent ettem-ittam, semmi baj nem lett.

2011. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy élek, mint előtte!

Vezetek,van macskám, készítek kaját, eszek is mindent, utazom, jövök-megyek. Egyedül a wc-re figyelek oda, na de azt nem terhesen is odafigyeltem, mert sajna hajlamos vagyok elkapni mindent.

Én személy szerint rosszul vagyok attól, aki mindenre ráparázik! (pedig nem problémamentes a terhességem) Ez nem betegség, hanem állapot!

2011. dec. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elején nem daraboltam húst, mert már a látványtól is hánytam. A hagymától is rosszul voltam. Pedig alapból imádok a konyhában tevékenykedni.


Macska maradt, eddig is kezet mostam utána azonnal, és a tálkáit 1000 éve is fertőtlenítettem és soha nem mosogattam a mi holmijainkkal.


Nagy közösségeket kerülöm az esetleges fertőzések miatt, mert ha belázasodom, akkor meg sem állok 39-41°C-ig.


Most még vezetek is, de már nem sokáig, mert egyrészt a hasam hamarosan eléri a kormányt (hiába állítom más pozícióba), másrészt nem szeretnék csúszkálni jeges úton és azt sem szeretném, ha más csúszna nekem (sok a vadparaszt az utakon). Pedig használok övlehúzót, de ha a légzsák nyílik az nagy bajt okoz.


Idegen WC-t eddig is hanyagoltam.


Ezek úgy gondolom nem túldrámázások, hanem alapvető óvatosság, mert mégis egy más állapotról beszélünk.

Sokszor lenne igényem arra, hogy aludjak vagy legalább pihenjek még reggelente egy kicsit, de a nagyot vinni kell és nekem is mennem kell dolgozni. Pedig a reggeli rosszullétek sajnos megmaradtak.

22hkm

2011. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!