Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van ha egypetéjű ikrek...

Mi van ha egypetéjű ikrek közül az egyik Down-kóros?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a terhesség korai szakaszában megállapított Down-kóros magzatot el lehet-e távolítani úgy, hogy a másik életben maradjon. Egy placenta van egypetéjű ikreknél?
2011. dec. 6. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:

ha az egypetéjű ikrek közül az egyik Down-kóros, akkor a másik is

és igen egy placenta van

2011. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

OFF: Nem tudom a választ, csak egy kérdés: az egypetéjű ikreknek azonos a génállományuk, és a Down-szindróma genetikai rendellenesség. Tuti, hogy a másik magzat rendben van?

Egyénként szerintem kicsi az esély, hogy megmaradjon a másik, mivel az amniocentézisnél is nagy a vetélés kockázata, akkor egy teljes magzat "eltávolításánál" még nagyobb. lehet.

2011. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egypetéjű ikrek esetén nem mindig van csak 1 placenta. Van amikor magzatonként van egy.


[link]

2011. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a szempontból mindegy, hány placenta van. A génállomány ugyanaz. Ha egy Downos van, akkor kettő is van... Sajnos. :o(
2011. dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Létezik szelektív abortusz. Keress rá a google-ban. Van veszélye a másik babára is sajnos. De folyamatos kórházban töltött idő alatt naponta nézik, hogy minden rendben van-e a másik babával.
2011. dec. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és úgy keress rá, hogy szelektív abortusz ikrek
2011. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valóban van szelektív abortusz!


De ha egypatéjű ikrek,akkor mind a kettő beteg!MErt genetikai betegség!

Sajnálm!


Az orvos mondta hogy csak azegyik beteg!?

2011. dec. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érint téged a dolog, vagy csak elméletben kérdezed?
2011. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem csináltak ilyen szelektív abortuszt, sajnos. :( A Sote 1es klinika szerintem azért elég fejlett, de ott se tudták 100%ra mondani, hogy egy vagy két petéjűek. Megcsinálták a beavatkozást, ami abból áll, hogy a hasfaladon keresztül beszúrnak a baba szívébe egy nagyobb adag káliumot. Sajnos egy hét múlva a másik baba is meghalt,így meg kellett szülni őket 16 hetesen. Bár már amikor csináltak a beavatkozás előtt uh-ot, akkor mondták, hogy lehet hogy a másik baba is beteg.
2011. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!