Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden esetben igaz, hogy az...

Minden esetben igaz, hogy az egypetéjű ikrek egyike balkezes?

Figyelt kérdés
Mert láttam egy műsorban, hogy "tükrösen" fejlődnek, és ezért az egyikük balkezes, a másik jobb. Ha így van, akkor aki balkezes, de nem született ikertesója, annak lehet hogy volt, csak elhalt? Ez könnyen lehet, mert állítólag sokkal több iker fogan meg, mint gondolnánk, csak legtöbbjüknél egy baba marad meg. Aki ismer ikerpárt, írjon! Köszi
2009. ápr. 21. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Biztos, hogy nem igaz ez így. Általános iskolás osztálytársaim között volt egy petéjű ikerpár, mind a kettő jobb kezes volt. A tesómnak volt iker terhessége, mindkét gyerek megszületett, de csak az egyiket hozhatta haza a kórházból, aki jobb kezes. Dolgoztam egy lánnyal aki balkezes volt. Elmondása szerint azért mert pár évvel nagyobb nővérét utánozva még iskolás kora előtt tanult meg írni. Rá tényleg igaz a tükrözés, de szerintem ezek egyedi esetek. Ilyen is lehet, de a balkezesség mögött nem hiszem, hogy ez a jelenség lenne. Egyes családokban halmozódnak a balkezesek, de ennek oka genetikai.
2009. ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit te írtál mmint a kérdező,azt én is hallottam.Ez esetben nekem kellene,h legyen egy jobb kezes ikertestvérem:D

Én is ismerek egypetéjűt,és náluk mind2en jobb kezesek.Viszont ismerek 2petéjűeket,ott egyik bal másik jobb.Mellesleg 2petéjű az Olsen pár is,ők is jobb é bal kezesek:D

2009. ápr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez csak véletlen e, de apum az iker, bár ők kétpetéjűek. Apum balkezes a testvére meg jobb:)
2009. ápr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt én is hallottam az „Élet az anyaméhben - Ikrek” c. műsorban, de ott valami kavarás is volt, nem csak sima petesejtosztódás.

Nem emlékszem pontosan, de lehet, hogy megnézem újra az elejét, és akkor megtudom :D

2011. júl. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ismerek ikreket, igaz kétpetéjű ikrek, de az egyik bal a másik jobb kezes.
2022. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!