Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen kell menni...

Hány hetesen kell menni először védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Én kis városban lakok,és ha elmegyek a védőnőhöz,akkor onnantól kezdve már mindenki tudja,hogy terhes vagyok.A szüleim pl. az emberektől hallották előszőr,hogy a tesóméknak gyereke lesz.Mire szegények este bejelentették,addigra a pletyka már elérte a szüleimet.Ez így annyira kellemetlen volt,mert elmaradt a meglepi!Én nem szeretnék így járni.Mi a véleményetek?Felétek is van ilyen?
2008. márc. 25. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
És kitől tudta meg a falu? Mert a védőnőt is kötelezi a titoktartás, erre fel is hívhatod a figyelmét. Vagy csak láttak oda bemenni? Elég bunkóságnak tartom, hogy egy embernek ennyire beleavatkoznak az intim szférájába és nem adják meg a lehetőséget hogy saját maga közölje a jó hírt azzal akivel akarja. Sajnos ilyen világban élünk, de jó lenne minél hamarabb jelentkezni nála. Vagy előzd meg és az ultrahang után te mond el a szüleidnek.
2008. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát nálam úgy zajlott, hogy az orvos megállapította a terhességet, és mondta hogy menjek el védőnőhöz.úgy tudom négyszer kötelő megjelenni terhesgondozáson.én rögtön el is mentem.de itt / nagy városban/ nem tudódott ki, szerencsére tőlünk tudták meg a szülők a jó hírt.

szerintem amíg nem mondjátok el otthon, akkor ne menj el a védőnőhöz nehogy úgy járj, mint szegény testvéredék.

boldog babavárást

2008. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen mentem a védőnőhöz (az első uh 7 hetesen volt). A pletykák miatt szerintem már az orvosi vizsgálat után mond el a jó hírt a szüleidnek. Ez viszont tényleg ocsmány dolog, hogy egyes emberek elkezdik terjeszteni a hírt, anélkül, hogy közük lenne hozzá. Az meg pláne, ha a védőnőnek jár el a szája...
2008. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a védőnőtől került ki a pletyka,ezért vagyok olyan bizalmatlan már előre!Azt hittem,hogy el lehet menni akárhová védőnőhöz,de sajnos mindenkinek a lakóhelyéhez tartozóhoz kell menni.Hát sajnos ez van!
2008. márc. 25. 14:35
 5/6 Tóth Tímea Judit ***** válasza:

Nekem a 12hetes ultrahang után kellett menni a védőnőhöz.

Akkor állították ki a kiskönyvemet.üdv 24hetes kismama

2008. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem még várhatsz vele nyugodtan, elég a 11-12 héten elmenni,olyan túl sok mindent úgysem csinálnak tanácsadáson, orvoshoz is bőven elég a második menses kimaradása után elmenni, ha panaszmentes vagy.Én csak azért mentem hamarabb,mert görcsölgettem,vérezgettem, és az orvos ajánlotta, hogy felesleges még elmenni védőnőhöz, kikönyv nélkül megvagy a 12.hétig

2008. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!