Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a terhesség, le...

Milyen érzés a terhesség, le tudná nekem írni valaki?

Figyelt kérdés
főleg olyan 13.hétre vagyok kíváncsi látszik már az?
2011. dec. 3. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mivel én a 14.hétig hánytam, ezért a 13.hétről annyit tudok mondani, hogy nem volt épp kellemes. Rosszul voltam nagyon, a vérnyomásommal is problémák voltak ezért mindig szédültem. De mivel túl léptem a 12.héten ezért én nagyon nyugodt voltam :)

Itt egy kép, 13 hetes voltam: [link]

(nálam a 22.héten vált láthatóvá a pocak)

2011. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a 14-15 hétig rosszul voltam. Hányingerem volt, szédelegtem és állandóan fáradtnak éreztem magam. Néha enyhébb görcsöket éreztem, mintha meg akarna jönni, és kisebb szurkálásokat. A 13 héten nem látszott semmi, most 25 hetes vagyok, most kezdett csak egyértelműen láthatóvá válni a pocak.
2011. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a szerencsésebb kategóriába tartozom, semmilyen kísérő tünetem nem volt, csak a gyakoribb vizelési inger, és egy kis mellfeszülés a 10. hét után.

Akkor vált valóságossá, amikor már éreztem mozogni, ez a 17. héten volt, és nőni kezdett a hasam, ez pedig a 20. héttől volt látványos. Addig a rendes nacijaimat hordtam.

Próbáltam már megfogalmazni, hogy milyen érzés a terhesség, de nagyon nehéz. Amikor pockos vagy, a legtermészetesebb érzés, hogy mocorog benned egy kisbaba, és átalakul a tested. Vissza sem tudsz rá emlékezni, hogy milyen volt egyedül lenni a bőrödben. Amikor pedig megszületik, már nagyon nehéz visszaidézni, milyen is volt még együtt lenni.

Ami bennem nagyon megmaradt, az a melegség, amit a szívemben éreztem, ha a hasamra tettem a kezem, és a baba odanyomta magát. De csak az érzésre emlékszem, azt már nem maradt meg, hogy fizikailag milyen volt megélni ezt.

2011. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) egészséget a babátoknak :)
2011. dec. 3. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, nekem az elején elszámolták, amikor azt hittem a 13.-ik hétbe vagyok, még csak a 12.-ikben voltam, és nagyon hányingerem volt, nem bírtam enni, fogytam is! Látszani nekem a 17.-ik hét körül kezdett! De aki nem ismert, annak nem lehetett egyértelmű, hogy terhes vagyok, hihette azt is, hogy csak nagy a hasam! Egyértelműen talán a 20.-ik hét után látszott! De miután elmúlt a hányinger, azután semmi gond nem volt a terhességgel, fitt voltam, minden okés volt! Én élveztem! Az elején fáradékony voltam, minden délután le kellett munka után dőlnöm egy fél órára, amit sem előtte, sem utána nem tettem, nem bírok nap közben aludni, de a terhességem első 12-14.-ik hetében nagyon fáradt voltam! Boldog baba várást!
2011. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a 13 hét és azután már jó :) addig nekem nagyon terhes volt a terhesség, úgy a 6. héttől kezdve.
2011. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A világon a legcsodálatosabb! Semmivel nem hasonlitható össze. Hiába voltam én nagyon rosszul az elején, meg még mái napig is hányok néha. De akkor is legcsodálatosabb!
2011. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a kétszer,rosszullétektől mentes(egy kósza hányingerem sem volt)panaszmentes várandóságaim voltak,így én élveztem minden percét.Időnként,úrrá lett rajtam a félelem,az ismeretlentől,az "ugyemindenrendbenleszababával" stb.,de túlnyomó többségében boldogság érzés,belső nyugalom,és jó érzések jellemezték.Én nőként is sokkal jobban kiteljesedtem,ragyogtam ezekben az időszakokban.Az első 12 héttől a második már a 9 héttől egyértelműen látszott!
2011. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Legrosszabb érzés szerintem.. egy nőt nem ez tesz nővé úgy gondolom!
2021. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!