Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másban is volt ilyen kettős...

Másban is volt ilyen kettős érzés a terhesség kapcsán?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nagyon szeretnénk kisbabát a párommal, de én a főiskola befejezése óta csak 2 hónapot tudtam dolgozni, egyszerűen nem találok munkát. Albérletben lakunk és bár jól keres a párom, de nem tudunk félretenni belőle és szeretnénk saját lakást mielőtt megszületik a pici. Most viszont meg vagyok ijedve, hogy mi van terhes vagyok? Még nagyon nem lenne időszerű, nincs is meg a ledolgozott időm, amit akarnék, nem tudnák a lakásra spórolni, a babának sem feltétlenül tudnánk mindent megvenni, vagy csak nagy nehézségek árán. Nagyon, de nagyon nem szeretnék abortuszt, az örökbeadás pedig abszolút kizárt dolog. Ma veszünk tesztet, holnap reggel tesztelek.

Nagyon szeretnénk babát, de irtó félelmetes is lenne. Nem hiszem, hogy felkészültünk még rá igazán, lelkileg sem. Bennetek nem volt ilyen kettősség, amikor teherbe estetek?


2011. okt. 5. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Dehogynem és ha 23 évesen terhes lett volna, biztos, hogy nem tartom meg.


Még 28 évesen is sokkolt dolog (becsúszott), de másodiknál-már 37 voltam- amikor várható volt, hogy baba lesz előbb utóbb, akkoris meg voltam zuhanva pár napig.

2011. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 23 éves vagyok, és bejelentve csak most ekzdek el majd dolgozni jövőhónaptól. Szóval minimum egy évet kell dolgozzak, utána gonolkozhatunk ilyesmiben( amúgyse akarnék hamarabb, az esküvőnk is csak augusztusban lesz, nem akarok terhesen férjhezmenni). Szóval sokminden miatt nem lenne jó, ha most becsúszna. A múltkor késett... Eljátszottam a gondolattal és rájöttem, hogy akármennyire rosszkor jönne, mindenképp megtartanám. Eljönne a párom gyesre, én meg mennék dolgozni, délután 4ig kibírnák nélkülem. Kényelmetlen lenne, de nem lenne más megoldás. A baba maradna. De azért vigyázunk, hogy ne csússzon be, 1-2 év múlva sokkal ideálisabb lesz.

Ha mégis terhes vagy, akkor örülj neki, és majd kialakul valahogy.

2011. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát elég nehéz helyzetbe kerülnénk, ha terhes vagyok.:S Mi is védekezünk, de sosem lehet tudni. A menstruációm abszolút rendszertelen, úgyhogy erre sajnos nem tudok alapozni.:(

Nálunk sajnos a párom sem tud elmenni gyesre, mert ő sincs bejelentve.:( Én is szeretném, ha meglenne az egy év ledolgozott munkaviszonyom, de így pláne nem találnék munkát. Segítségünk sem lenne, mindent egyedül kell megoldanunk.

2011. okt. 5. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

anyukám még tanult és apukám is (21 évesek voltak) mikor én becsusszantam 29 évvel ezelőtt :) se lakásuk se állandó melójuk nem volt - apum újságkihordásból gyűjtögette a pénzt és anyum is alkalmi munkákat vállalt!

Tudtam róla hogy becsusszant gyerek vagyok, de olyan 15 évesen pakolás közben - najó karácsonyi ajándék keresés közben a két húgommal! :) - egy dobozt borítottunk ki véletlenül és kicsúsztak belőle a régi leveleik! az egyik amelyiket felvettem épp rólam szólt amit anyum apumnak írt hogy terhes! és hogy most mi legyen! először félve olvastam hogy tényleg hogy gondolkodtak rólam, de annyira jó érzés volt hogy anyum a levélben olyan szeretettel beszél rólam- még abban a szörnyű anyagi helyzetben is amiben voltak! - hogy erre azóta is emlékszem! Rólam írt, és hogy mindenképp megtart és hogy megcsinálják együtt valahogy. Azóta ezt én is ahányszor nehézségem támadt a férjemmel és a gyerekünkkel anyagi téren, ezzel a tudattal megyek és ezt mondjuk és eszerint teszünk is : MEGCSINÁLJUK! és már bizonyítottunk is !!! csak hozzáállás kérdése, mert nekünk sincs túl sok segítségünk - a család is szétszakadt egy időre - én külföldön dolgoztam 1,5 évig ingáztam! távol a 2 éves kisfiamtól... most jöttem haza és a második babát várom! :) a férjemmel megcsináltuk, és ha úgy adódik mégegyszer végig csináljuk! A kapcsolatunk és a MI kis családunk erős! és ez elég lendületet ad ahhoz hogy lehessen kezdeni valamit és a legszarabb helyzetből is legyen kiút! és mielőtt azt hinné bárki is hogy nem volt gáz a helyzetünk leírom: hogy a Tesco- kuponokat gyűjtöttem és csak akkor mentünk kenyeret venni 2 éve mikor a kenyér 97 ft volt - nem mikor 119! ennyire gáz volt a helyzetünk! 21 ft! ja és nem vettünk igénybe semmilyen segélyt! K--va nehéz volt de kellő erőfeszítéssel mindent meglehet csinálni! és utána sokkal több erőd is lesz-hiszen megcsináltad-megcsináltátok! :) és ezt viszont a gyereked-gyerekeid is látni fogják! :)

2011. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem hamarosan meg fog jönni, mert már kezdődnek a tüneteim, úgyhogy lehetséges, hogy még nem kell ezen gondolkodnom.:) Remélem legalábbis!:S
2011. okt. 5. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja és kedves utolsó válaszoló! Nagyon köszönöm, hogy leírtad a szüleid történetét, nagyon megható volt nekem!:) Egyébként én is ilyen beállítottságú vagyok, az a mottóm, hogy "még sosem volt úgy, hogy ne legyen sehogy"! Előszeretettel szoktam hangoztatni a nehéz helyzetekben!:))

De nem szeretem összehasonlítani a mostani viszonyokat a 20 évvel ezelőttivel, vagy még korábbi időkkel, mert akkor még más világot éltek az emberek, még az én szüleimnek is könnyebb helyzetük volt, pedig totál kilátástalan volt náluk is minden. Szerintem akkor kevesebb munkával hamarabb félre tudtak tenni az emberek.

2011. okt. 5. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!