Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mikor indult be a...

Kinek mikor indult be a babája szívműködése? Hanyadik héten? Kérlek írjatok minél többet, mert nagyon félek! Én most vagyok 7 hetes, ma voltam UH-on és azt mondta a doki még nem lát szívhangot.

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 14:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetesen még csak a petezsákot látta, hasi ultrahang volt. 2 hét múlva kellett visszamenni (szintén hasi UH), akkor már volt szívhang is és a baba is látszott, 11mm-es volt. Nyugi, be fog indulni a szivecskéje, lehet, hogy fiatalabb a terhességed, mint ahogy kiszámolták az utolsó mensi alapján.

Igen, árt a kismamának, ha elhal a magzat, de még nem ilyen fiatal terhességnél, hanem már mikor nagyobb a baba. Ilyenkor még a természet szelektál, és ha el akar menni, akkor elmegy magától is. Már bocsi! De nem lesz semmi gond!!!!

Nemrég volt egy hasonló eset, a doki el akarta venni a babát egy hét múlva, mert nem látott szívpulzálást, az illető elment másik dokihoz és volt szívhang.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen, nekem 2 hetet mondott, de meg sem említette, hogy aggódnom kéne. Csak én olvastam ugye utána, hogy másoknak már 6 hetes korban is látszik szívműködés. Gondolhatod, mennyire stresszeltem magam. Aztán a következő Uh-on meg a lehető legnagyobb természetességgel diktálta az asszisztensének,. hogy szívműködés:) Szóval szerintem csak túllihegte a dokid, egyátalán nem vagy még elkésve, lehet, hogy később fogant a baba. Amúgy hasi UH volt?
2009. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hetesen petezsák volt,1hét múlva kellett visszamenni és akkor már dobogott a szíve.Nyugi,jövő héten biztosan látszódni fog már!
2009. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Bocs, nem utolsó, hanem 15.59-es voltam:)
2009. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, és meg is nyugodtam. (nagyjából :) Egyébként hasi UH nem volt. Miért, az kell ilyen fiatal terhességnél?
2009. máj. 14. 16:45
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia! Én 6 hetesen voltam elösször uh-on és a doki akkor még csak egy szabályos petezsákot látott embriót sehol. 1 hét múlv akellett visszamennem, szörnyű volt az egy hét. Most hétfőn visszamentem és akkor hál Istennek már volt szívhang. és 7 hetes vagyok legközelebb a 9. héten kell mennem vizsgálatra. Nagyon szurkolok és ne aggodj látod több esetben is felesleges.
2009. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Lehet h nem is tudod pontosan a peteérésed időpontját...nem? Lehet h még nem is avgy 7 hetes. Általában 7 hetesen már van szívhang, épp ezért mondom. Nekem 6 hetesen 3 naposan volt 6 mm a baba és volt szívhang. Viszont előtte egy héttel, 5 hetesen 3 naposan 2 mm volt a baba, és nem volt szívhang. De jó ha tudod, h amikor elmentem dokihoz, már jóideje késett a mensim, és a doki abból számolta ki a terhességi heteket...ami szerint már akkor 8 hetes voltam. Én meg mosolyogtam egyet, és mondtam h nekem ne számoljon az utolsó mensiből. Semmi jelentőssége nem lenne. 15 éve menstruálok, de még 28 napra sosem jött még meg.

Más adatod nincs? Pl petezsák?

2009. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De van egy szabályos petezsák, de nem mondták, hogy az mekkora. Az embrió 3 mm. Az elég kicsi, ha valóban 7 hetes lennék. Az utolsó menstruációm március 11-én volt, de nekem sosem szabályos a ciklusom, kb 34 napra jön meg. Viszont április 5-én már volt egy halvány pozitív tesztem. Szóval most fogalmam sincs, hogy hány hetes lehetek. :(
2009. máj. 14. 22:10
 19/21 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló vagyok. Ha a picurka mérete 3 mm, akkor ne ess pánikba. Minden a legnagyobb rendben. ' hét múlva beindul a szívműködés. Sőt, lehet h már be is indult. Nekem 2mm-esen még nem volt szívhang pedig a dokimnak valami hiper-szuper csodagépe volt...amin már egy ekkora parányi csöppségnek is látni a pulzálását. Nos nálam sem volt. Viszont ahogy mondtam egy hétre rá már volt.

Szóval. Tessék megnyugodni, az égegy világon semmi baj sincs. Egy 3mm-es embrió kb 5 hetes méretnek felel meg. De még nem 6 hetesnek. És még csak véletlenül sem 7 hetesnek.

Ha a ciklusaid kiszámíthjatatlanok, akkor meg pláne ne a heteket számold. Kb 5 hetes pár napos lehetsz, és a babukád gyönyörűen fejlődik! Minden jót, és mosolyogj sokat!!!!!!

K.

2009. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
5hét 3naposan dobogott a szivecskéje
2010. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!