Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fontos a légzésfigyel...

Mennyire fontos a légzésfigyelő? Van aki nem vesz ilyet? Hasznosak is, vagy inkább megnyugtatásra szolgálnak?

Figyelt kérdés
Egy kicsit úgy érezem, ez is csak egy "riogató", ráadásul igen drága. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatok?
2008. márc. 24. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolognak tartom. Csak nem árt megtanulni használni is. Mert ugye ha berakja az ember az ágyba és riaszt, és azért riaszt mert valóban leállt a légzés. Ugye akkor újra kell indítani a légzését a babának. Na most szerintem ezt nagyon kevesen tudnák megtenni. Esetleg elkezdenék rázni a kicsit amivel több bajt csinálhatnak mint ami van. Sokan mondják, hogy nem kell rázni elég ha megérinted. de ha tényleg baj van biztos elég megérinteni??? De biztosan jó, hiszen így nem ugrál fel az ember éjszakánkét, hogy lélegzik e a baba. Én mindig ezt csináltam. De sokszor beriaszt fölöslegesen pl ha a baba lemászik róla. És ezt már egy pici baba is meg tudja tenni.(családi tapasztalat) Igaz ez csak egylapos volt. De láttam már olyat amin két vagy három érzékelő is van Ha venni akarsz nézz körül tesz-vesz oldalakon, mert ott olcsóbb mint az új. Vagy licitoldalakon.
2008. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindenki veszi meg, meg amúgy sem volt régen... akkor sem volt semmi bajuk a babáknak. Amúgy meg azt mondják, hogy az anyukák megérzik, hogyha a babának leáll a légzése, mégha egy másik szobában is van. Szerintem inkább megnyugtató, de ennek ellenére hasznos is lehet.
2008. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, hogy megvettem. Nyugodtan tudtam aludni. A baba mellett így is elég mozgalmasak az éjszakák, legalább amikor lehet, akkor nyugodt legyen az az alvás. Szerintem hasznos.
2008. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vettem,és szerintem nagyon megnyugtató,hogy van.

Tényleg nem volt régen,de volt viszont sokkal több bölcsőhalott baba.Szerintem nem mindegy.Egyébként annak kell örülni,ha sosem riaszt,de ezt nem lehet tudni,életet menthet.Nekünk nem volt egyetlen téves riasztása sem.

De pont mikor én szültem,volt itt a közelünkbe egy bölcsőhalál.Egy hat hónapos kislány nem ébredt fel a délutáni szunyóka után többet.Az anyját hónapokig kezelték,és sosem bocsájtja meg magának,hogy a légzésfigyelőn spórolt,ami ha jelez,talán most is él a babája.Én ezt csak így tudom nézni,ha már van ez a nagyszerű találmány,miért ne használnánk,hiszen a kórházak sem véletlenül használják.

Különben is,el lehet adni ha már feleslegessé vált.

De ezt nem lehet anyagiakban mérni.

Üdv

2008. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szerintem is nagyon hasznos dolog.Igaz,hogy ha a baba lemászik róla,akkor is beriaszt,de inkább odamegyek potyára többször megnézni,minthogy baj legyen,és ne vegyem észre...Egyébként a használati útmutatóban nagyon jól le van írva,mit hogy kell csinálni,mik azok a dolgok amikre figyelni kell,nehogy tévesen riasszon,sőt a használati utasításban az is le van írva,hogy mit kell tenni,egy esetleges légzésleállás esetén...Én anno nem terveztem,hogy veszek,de van egy barátnőm,aki ugyszint nem akart venni,viszont ajándékba kapott eggyet..Épp mosogatott,mikor elkezdett riasztani a figyelő,azonnal rohant oda,a baba meg már lilult...Rögtön elkezdte lélegeztetni,a testvére addig hívta a mentőket..És a baba megúszta...A világon semmi baja nem lett,hála a légzésfigyelőnek..Ha az nem lett volna....jobb bele sem gondolni..Tehát életet mentett.Pedig a barátnőmnek semmi gondja nem volt sem a terhesség alatt,sem a szülésnél,sem utána..A baba tök rendben volt,egészséges volt mint a makk...Mivel ez a közvetlen környezetemben történt meg,én ugy döntöttem nem sajnálom a pénzt a légzésfigyelőre..Tehát én is megvettem anno mikor a fiam született..Nem bántam meg,és ugyanazt a légzésfigyelőt most is fogom használni ha ez a babám megszületik....
2008. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyin hasznos dolog,mert ha baj van riaszt,felébreszt,és van esély megmenteni a babát, de ha nem riaszt,mert nincs és valamiért leáll a légzés,és nem ébredsz fel,csak ha késő...Jó,persze nem kell ennyire negatívan felfogni,mert miért is lenne baj ,de azért ha teheted szerezz be egyet,én is kölcsön kapom.
2008. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A 4-ik válaszoló vagyok.Az utánam szólónak mondom,hogy a miénk nem riasztott tévesen soha.Szerintem ebből is érdemesebb megvenni a márkásabbat,mégha drágább is.

Én a lányomnál a kórházba rendeltem meg,nálunk Angel care típust használtak.Akkor megváltam tőle,de most ugyanezt a típust vettem,és nagyon tudom ajánlani.A baba nem tud lemászni róla,mert 2 lapos,és az egész kiságyban érzékel,mindegy hogy és hol fekszik a babó.

És igen,valóban nem kell negatívan gondolkodni,de a bölcsőhalál nem ennek a kérdése.Teljesen egészséges babákkal történt meg,és még mindig nem tudják a pontos okát,tehát mindenkinél fennáll a veszélye,és máshogy egyenlőre nem tudunk védekezni ellene.Szerintem,ha van ez a lehetőség,hogy jobban biztonságban tudjuk a kicsinket,ki kell használni.Mindannyian azt hisszük,ez csak másokkal történhet meg,velünk nem.És jobb,ha soha nem tudjuk meg milyen mikor okkal riaszt.Belegondolni is rossz.

El tudom képzelni,hogy akinek már megmentette a babája életét,ő ezt a találmányt látja a legfantasztikusabbnak.

Boldog babázást mindenkinek.

2008. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

A munkahelyemen (csecsemőosztály) BABY CONTROL légzésfigyelőket használunk!

Kellett pár nap, mire megtanultuk rendesen használni, de megérte.

Volt előtte angel care, de az csak a márkanév, nem igazán való semmire....


Amit nyugodt szívvel ajánlok:

Baby Control 1-2-3 lapos légzésfigyelő- megbízható, csak akkor jelez amikor kell, minőségi termék.


Tudod kölcsönözni is, de a www.mindennonek.hu oldalról meg is tudod rendelni.

Itt a link: [link]

2011. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Légzésfigyelőknél - most már rájöttem - nem a márka a minőség...

Az AVENT 1 órán belül néha 5ször is bejelez, fölöslegesen...

Most Baby Controlt kaptunk a tesómtól, ami persze olcsóbb, és nagyon príma.

Azóta a férjem is nyugodtabban tud legalább 2-3 órát aludni...

2011. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A Baby Control továbbra is hibátlan!
2011. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!