Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell először mennem a...

Mikor kell először mennem a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Most derült ki hogy 9 hetes terhes vagyok.A nőgyógyászom elküldött laborba,ekg-ra,háziorvoshoz,védőnőhöz.Mikor kell először megjelennem a védőnőnél és ő mit csinál?
2011. nov. 28. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
9-12-ik hét között kersd fel vmikor a védőnőt. A 12-ik heti genetikai vizsgálatnál már jó ha megvan a kiskönyved, amit a védőnőtől kapsz meg.
2011. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ő végzi a terhesgondozás egy részét. Ha nincs dokid (illetve ha van is) ő küld el vizsgálatokra, ő adja a terhességi kiskönyvet. A 12. hétig kell felkeresned.
2011. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz bármikor mehetsz így a 9 hétnél. Nekem is adott a doki beutalót ekg-ra meg házidokihoz, de én nem mentem el, kérdeztem később h ez baj e aztán mondta, h egyáltalán nem.


Védőnő felvesz téged, mint kismama kiadja a kiskönyvedet, kérdez pár személyes adatot (a kiskönyv fontos,kövtkező orvoslátogatásnál az orvos is pecsétel és vezeti) elbeszélget veled, megkérdezi, hogy vagy, hogy viseled a terhességed, van e valami panaszod... ilyesmi. Aztán 1-2 alkalommal még menned kell hozzá, utána ő megy ki hozzád, ahol laksz, körülnéz, ott is beszélgettek... aztán bizonyos időközönként el kell menned jelentkezni nála, ugyanígy kérdezgetni fog, h minden okés e... nagyjából ennyi.

2011. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a 16.héten mentem először mert ő adta a beutalót az AFP-re,kiskönyvet is csak akkor kaptam,előbb nem is volt rá szükségem.Súlyt,vérnyomást mér és a vizeletet nézi meg,nekem már a szívhangot is meghallgatja.


27hkm

2011. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!