Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szeptemberre várja a...

Aki szeptemberre várja a babáját, azt hogy érinti ez az új Gyed? Már mi is csak addig kapjuk amennyi ideig biztosítottak voltunk?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi még két évig kapjuk a GYED-et, mert alkotmányellenes lenne ha tőlünk is megvonnák!!

Viszont aki szocpolt, vagyis félszocpolt akart felvenni, az valószinűleg bebukja. Mi most pont így jártunk, mert azt csak kizárólag meglévő gyerekre lehet felvenni.

2009. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor hiába szavazzák meg akár júliustól mi még a régi rendszerbe tartozunk? Két évig kapjuk és elég 18 nap biztosítási idő!? Hát remélem így lesz mert igazán rosszul esne,ha mégsem!
2009. máj. 12. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy bár hivatalosan a törvény 2009. július 1-jén lép életbe, de csak 2010. május 1-jén lép hatályba. (leget, hogy fogalomzavar van, nem vagyok jogász:-))

A lényeg, hogy csak a 2010 májusa után szülő anyukákat érinti.

Bár mi még tervezünk babát későbbre is, reméljük addigra megint hoznak egy másik intézkedést.

Ja igen, és 180 biztosított nap kell jelenleg!

2009. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a 2009. július 1. után fogant babákra vonatkozik az új rendszer!
2009. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit megnyugodtam. Lehet kicsit anyagiasnak tűnök, de azért nem mindegy, hogy 80 ezret kap valaki vagy 20 ezret. Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba ennyi pénzzel kalkuláltunk, (és két évre) és nagyon rossz lenne, ha most így kersztbe tennének nekünk.
2009. máj. 12. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Akkor én ezt most nem értem:S. Én most vagyok 4hetes terhes. Akkor ez rám, hogy vonatkozik? Férjem úgy tudja, hogy azokra még a "kedvezményes" jár, akik júliusig megszülnek.

2009. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ma reggel azt mondták a tv-be,hogy a családtámogatási dolgokról majd csak Januárban szavaznak,most csak a nyugdíjat meg az áfá-t szavazták meg.
2009. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy alkotmányellenes lenne, ha már most belenyúlnának.

Ha meg is szavazzák, akkor is csak a júl. 1. után teherbeesett kismamák járnának rosszul. Sajnálom is őket. Meg sokunk gondolom még ugyanúgy beleeshet egy másik gyerekkel. Különösen, hogy a 2. gyerekre csak akkor fog járni gyed, ha 365 biztosított napja volt előtte. S csak addig, amennyit dolgozott (tehát 365 nap után csak 1 évig).

Ami minket érint: ha 2009. júl. 1. előtt pozitív a teszted és az orvos megállapítja a terhességet, akkor mázlid van, mert még a régi rendszer szerint kell számolni.

Úgy jön ki a a 2010. május 1. is (adj a júl. 1-hez 9 hónapot!)

2009. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én meg ezt olvastam a programban:

"Gyermekgondozási segélyek folyósításának időtartamát 2 évben maximáljuk. Az intézkedés célja a gyermeket vállaló nők munkaerő-piaci aktivitásának növelése. Az intézkedés a hatályba lépését követő 300 nap múlva született gyermekeket és szüleiket érinti először...."

2009. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

11.28-as!

Szerintem én is ezt írtam.

De jó, hogy Te írást is találtál erről!

2009. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!