Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszéshez le kell...

Császármetszéshez le kell szedetni a műkörmöt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy nagy butaságot kérdezek, de most éppen ez foglalkoztat. :o)

Úgy néz ki, hogy a babám császármetszéssel fog világra jönni, mert farfekvéses + elég nagynak is ígérkezik (téraránytalanság). Dokim is készít lelkileg + a szülésznő is 99%-ra tippeli a császárt, bár még nem akarják elkiabálni. Na mármost, ha császárra kerülne a sor akkor le kell szedetnem mindenképpen a körmeimet előtte? Épített porcelán, pici (nem saskörömről van szó). Csak, mert anyumnak hasi műtéte volt és neki még a színtelen körömlakkot is le kellett mosnia előtte.

36 hetes kismami


2009. máj. 11. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom ha császároznak nem lehet műkörmöd, mert akkor műtét közben nem látják, hogy alatta lilul-e a körmöd. Legalábbis pont nemrég beszélgette egy szintén nagy valószínűséggel császáros kismamával, aki azon kesergett, hogy amíg megszül nem lehet műkörme.
2009. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Az ékszerekről tudok, és azt hiszem valamit a körmökön is lehet látni, azért nem szeretik, valami baj van akkor a köröm elszíneződik.

2009. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szedd le, főleg, ha már biztosan tudod, hogy az lesz. A köröm színe sok mindent elárulhat műtét közben és után a vér oxigénszintjéről. Nézik azt géppel is, de azért nem árt ha "tiszta" a körmöd.
2009. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Csatlakozom :) Fontos, hogy lássák a köröm- színét az oxigén miatt! De ne bánkódj , szülés után majd újat tetethetsz fel! :))

2009. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem átlátszó zselés franciám volt, császároztak.

Kérdezd meg a dokidat! Szerintem kórháza válogatja.

Én megkérdeztem, azt mondta, h nyugodtan maradhat.

2009. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Valami ilyesmire tippeltem én is, hogy ezért kell leszedni. De rá fogok kérdezni előtte a klinikán is. :o) Még1x köszönöm.
2009. máj. 11. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én műkörmös vagyok, és minden vendégemnek aki kismama, max félidőig csinálom a körmöket. Utána szépen kíméletesen lenöveszttetem velük. Semmi szüksége egy kismamának a műkörömre, még ha szép is. Nagyon sok helyen valóban kórháza válogatja, de ha előre tudod h császár lesz, akkor mindenképp növeszd le. de minimum egy ujjadról le kell szedni. Elszineződés, és esetleges altatás miatt valamit rácsíptetnek az egyik ujjadra.

Véleményem szerint a dokival konzultálj, de ha én lennék a körmösöd, már rég rábeszéltelek volna, h most pihentesd picit a műkörmöt.

Minden jót!

23+4heteske

2009. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, és előtte a hajadat is le kell vágatni.
2009. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a műkörmös mellett foglalok állást.Bár nekem még sosem volt.És abba is gondolj bele ,hogy hogy fogsz a picibabádhoz nyúlni.Általában a védőnők is azt ajánlják,hogy a kismama vágja le a körmeit.Sokkal biztonságosabban fogod majd meg,és ő is biztonságban érzi majd magát.Ráérsz később újra megcsináltatni.
2009. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!