Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg az AFP eredményt...

Ma kaptam meg az AFP eredményt! Nagyon meg vagyok rémülve! Kicsit magasabb lett 2.63 MOM. Egészséges lehet még a babám?

Figyelt kérdés
Járt így valaki hogy magas lett és mégsincs gond a babával? Nagyon félek hogy mi lesz!
2009. máj. 11. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne ijedezz előre,gondolom ha kritikus az érték megismétlik az afp-t.Nekem legalábbis a középső gyerekemmel így volt,utána csináltak amniocentézist is.Semmi gond nem volt,egészséges mint a makk.Az afp egyébként egy megbízhatatlan pontatlan vizsgálat,sokszor ad fals eredményt,sokszor meg nem szűri ki a bajt.
2009. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Találtam egy ugyan ilyen kérdést itt,olvasd el,sokan írtak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket. Remélem minden rendben lesz, nagyon félek...
2009. máj. 11. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek az első válaszolóval. Sokszor ad hamis értéket az AFP. Nálunk pl. nem szűrte ki a Down - szindrómát és pár ismerősömnek pedig téves riasztást adott. Nálunk a normál tartományban volt az érték és a genetikai ultrahang is okés volt + a tarkóredő is, mégis downos lett a babánk.

Az orvos mit mondott vagy még nem beszéltél vele? Ha nagyon nyugtalanít, menjetek el magzatvízvételre. Bár szerintem az orvosod úgyis továbbküld, ha valami rendelleneset lát. Jó egészséget és kitartás!

2009. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a Mom: 3,0 lett. Én is nagyon megijedtem. Aztán a dokim elküldött Bp-re a Baross utcába genetikára, ott kétszer néztek meg minket és azt mondták, h nem látnak semmi bajt (a magas afp érték arra utal, h vmilye nem záródott és azt az uh látja).Plussz mi voltunk 4d-n (akkor még nem tudtuk az afp eredményét de a vért már levették) és ott is azt mondta a dr. h mindene szép. Plussza a dokim is többször megnézett. Sztem előbb nézesd meg magad inkább több orvossal, többtől kérj véleményt, és csak annak függvényében szurasd meg a pocidat.

És az igaz, h a Baross utcai Klinikán kivárni mindent egy örökkévalóság (és nem is kedvesek a nővérek, + nálam az 1. doki sem volt az), de én ennek ellenére sem bántam meg, h elmentem oda, profi géppel profi doki vizsgált.)

Drukkolok!

23 h pocis :)

2009. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Holnap megyek a dokimhoz. Múlt héten mi is voltunk 4D-n ott minden rendben volt, semmit nem látott a doktornő. Most értem haza a genetikai uh-ról, szerencsére pont volt most időpont, SOTE II és ott is mindent rendben találtak. Nagyon köszönöm a válaszaitokat.
2009. máj. 11. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4D-s uh nem diagnosztikai célra a legjobb,hanem babamozinak látványnak.

A legbiztosabb szűrés az amniocentézis,bár van rizikója.Ha minden rendben kibírható,bár nagyon kellemetlen vizsgálat.Én nagyon féltettem a babámat.De amint látod az egyik hozzászóló írásából neki sem szűrték ki a down-ot.Pedig mindent rendben láttak náluk.Én fogyatékos intézetben dolgoztam,ezért megcsináltattam a rossz afp eredmény miatt.Szerencsére nálunk minden rendben volt,ha aggódsz csináltasd meg Te is.


1 voltam.

2009. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!