Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mennyire igaz hogy az...

Az mennyire igaz hogy az elöször szülö anya 12-20 órákat vajudik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 13:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A szülések csak 30%-a kezdődik magzatvíz elfolyásával. Általában fájásokkal kezdődik, és onnan kell(ene) nézni mióta is tart.

Nekem hajnali2 kor kezdődtek a fájások, hányingerrel, hányással, hasmenéssel:/ de csak 5kor mentünk be a kórházba.

6kor repedt meg a burok és 7.20ra megszületett a fiam:)

Ez amúgy érdekes mert én is úgy tudtam meg úgy is tanultam és mindenhol ezt mondták, hogy első szülés 8-10 óra a második 6-8 átlagosan.

Ahhoz képest én mostanában mondjuk 10 először szülőből 8tól azt hallom, hogy 5-6-7 óra alatt már meglett a baba:)

Nem tudom minek köszönhető ez, vajon annak is, hogy nem feltétlenül kell feküdni végig, hanem engednek mászkálni, labdára ülni meg ilyesmi?

Na bocsi a filozofálásért itt a végére, csak tényleg olyan érdekes:)

2009. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem sokban függ attól is hogy mostanában sokan szednek homeopátiás szereket + málna levél teát, szerintem segítenek meggyorsítani a dolgokat!Ezért szülnek sokan 6 órán belül, bárcsak velem is így lenne:)

Üdv: 36 hetes kismama

2009. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Első fiamnál burokrepesztéstől számítva 6és negyed óra.Remélem a második még rövidebb lesz,mert az "okosok" azt mondják,bár a dokim "megnyugtatott",hogy ez a fiú nagyobb lesz,mint az előző,röpke 3800g-ot nyomott!!!

Majd kiderül,bent nem marad az tuti.

Boldog babavárást!30hetes km

2009. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én kb négy óra alatt szültem természetes úton. Délelőtt 10-kor elment a nyákdugó és egy kis víz, fél óra múlva jöttek a fájások, délután kettő körül kint volt a baba.
2009. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!