Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem annyi gyereket...

Miért nem annyi gyereket szülnek az emberek, amennyit teljes értékűen el tudnak tartani?

Figyelt kérdés

Sokan sírnak, hogy 3-4-5 gyerekük van, és nincs mit enniük, vagy sok a hitel és már elárverezik a házat...A kifogás az, hogy sok a gyerek.

De könyörgöm, ők csinálták?! szóval én az ilyeneket nem sajnálom. Senki sem kényszerítette őket, hogy két gyerek után még szüljenek...


2011. nov. 15. 11:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Nem annyira szegény a mai társadalom, mint hiszi"


Gondolom pesti vagy. Azok élnek "más világban". Én Szabolcs megyében élek, itt igenis nagy a szegénység. Nem egy család él máról holnapra.


Sajnos azt látom, hogy egy családban az anya-apa végzettsége minél alacsonyabb, annál kevesebb a gyerek.

A tanultabb emberek jobban átlátják a gazdasági helyzetet, és inkább nem mernek, vagy kevesebb gyereket vállalnak.


Sajnos egyes társadalmi rétegek (főleg szabolcsban) úgy járják az utcákat, hogy egy anyuka ölében van egy gyermek, mellette szalad kettő, egy pedig van a pociban, és a gyerekek már be vannak tanítva a "néni adjon pár forintot" kérésre....az ilyeneknek én szívfájdalom nélkül megmondom, hogy nekem sem ad senki, és miért nem szült annyit, amennyivel elbír anyagilag...


Azt is megértem, hogy nem kell minden agyonreklámozott vacakot megvenni a gyereknek, pláne olyan dolgot, ami nem az ő korához való. Viszont azt még nézni is rossz, amikor egy anyuka utazik 2-3 gyerekkel a buszon, látszik a ruházatukon, hogy nem élnek a legjobban, s a gyerekek vágyakoznak az egyik parkolóban felállított ugrálóvár után- ahová külső szemmel szemlélve is tudom, hogy az anyuka "majd eljövünk" kijelentése ellenére valószínűleg nem fognak ide eljutni szórakozni a gyerekek, mert erre nem futja. Ellenben ha csak 1 gyerek lenne, nem 3, akkor futná..

2011. nov. 16. 09:16
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem pesti vagyok. Figyeltem a helyzetet már Miskolcon, Bp-en, Angliában és Dorogon is, és bizony nem Bp-en, és nem is Angliában voltak a legjobban élők.

Mint írtam, nem vagyunk szegények, sőt, sokakhoz képest nagyon jól élünk, de mégsem ugrál az egyszem fiam minden ugrálóvárban, ahol egy perc 800-1000 Ft.

Azok, akik a gyerekükkel koldultatnak az utcán, megveszik otthonra a márkás piát, vagy a téliszalámit, csak azt nem látod.

Igenis jobban él az átlag, mint mutatja, mert manapság panaszkodni módi, mert ha valaki nem azt teszi, máris mennek kirabolni, vagy csak kihasználják.

Gondolkodás kérdése, de inkább legyen 5 gyerekem használt ruhával és nyaralás, ugrálóvár, rendelt kaja nélkül, mint egy aranykanállal a kezében. Többet ér egy gyereknek egy 2 perces ugrálóvárnál egy párnacsata a testvéreivel.

Jó, nem azt mondom, hogy aki egyet sem tud eltartani, az szüljön folyamatosan, de nem hiszem, hogy az "el tud tartani" egy szinten van nálad és nálam.

2011. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én meg épp úgy gondolom,hogy azoknál a családoknál, ahol az anyuka-apuka iskolai végzettsége alacsonyabb, ott több a gyerek (fentebb elírtam, kevesebbet írtam, az agyam már máshol járt), mert nem gondolják át jobban.

Nem egy családot látok, akiknél van 2-3-4 gyerek, és a gyerekek cullosak, s nem kapnak meg semmi extrát. Elhiszem, hogy a 3 gyerek otthon egymással jókat játszik (akárcsak az egyke az oviban) de ha folyamatosan azt látják, hogy nekik nem telik plusz kindertojásra, meg hanna montánás felsőre, meg nem ugrálóvárazhatnak gyereknapon, mint a többi gyerek, vagy az osztálytársaik, nagyon korukban hajlamosabbak lesznek a bűnözésre, mert egész életükben azt látták, hogy nekik nincs, míg a másik gyereknek van...

2011. nov. 17. 08:23
 14/16 anonim ***** válasza:

Na jó! Most már kikérem magamnak ezt a lekicsinylő, ledegradáló stílusodat. Azért mert valaki nem tehetős, még talán nem lesz bűnöző a gyereke. Talán az attól függ, hogy hogyan neveli a szülője, milyen kultúra, közösség veszi őt körül. A Te kultúrád, úgy látom a Hana Montana-nál úgy látom leragadt, az enyém (igaz nem vagyok sem gazdag, sem nyolc diplomás) a bábszínháznál, a sportszakkörnél a mesekönyveknél tart.

Az én véleményem szerint pedig pont fordítva van. Aki tehetős, az minden hülyeséget megvásárol a kölkének, de a foglalkozást tőle, a szeretetet a figyelmet nagyon gyengén méri. Aki szegényebb, az vért izzad, hogy a gyereke plusz szakköre menjen, minél több programon részt vehessen, minél több fejlesztő játéka lehessen, minél többet mozogjon, barátkozzon, hogy minden nap a megszokott ritmusában telhessen, hogy mindig, minden körülmények között számíthassanak a gyerekei rá. A nagyobbik gyerekem óvodás, a középső bölcsődés, a kicsi 7 hónapos. A nagy gyerekem 2 plusz foglalkozásra is jár. Minden nap főtt étel várja őket itthon, tiszta lakás, tiszta mosott ruhát vesznek minden nap (igaz sok belőlük használt). Imádják egymást, nincs féltékenység közöttük, valóban remekül eljátszanak együtt is. Én minden délután aktívan foglalkozok a nagyobbakkal, minden este közösen ülünk asztalhoz, közös esti mese van. Az édesapjukkal szeretetben, tiszteletben neveljük őket. Születésük óta igyekszünk mindent megadni nekik, nem a nagyszülőkhöz dobáljuk őket. Lehet, hogy ha ép drágább dolog után ácsingóznak, akkor nekik pici koruk óta el van magyarázva, hogy azt mi csak nehezen engedhetjük meg magunknak, ezért inkább azt felejtsék el (ezt nagyon ritkán kérjük), vagy legyenek türelmesek egy picit, de azt hiszem sok egyke gazdag kisgyerek irigykedne az ő tartalmas életükért. Én a helyedben a magad boldogságával foglalkoznék és nem azzal, hogy ki hány gyereket szül és miért. És tudod mit, ki kérte, hogy sajnáld őket? Ők? Szerintem Te csak azt akarod bizonygatni, hogy Te mennyivel jobb/több vagy.

2011. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
9-es és 14-es válaszoló voltam.
2011. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsóval.

Sőt, ha Te sarkítasz, én is.

Szerintem sokkal inkább lesz bűnöző a gazdag gyerekekből, akik első szóra mindent megkapnak a törődésen kívül, ugyanis a szüleiktől azt tanulják, hogy akinek van pénze, bármit megtehet, és azonnal vérszemet kapnak, ha valaki másnak van valamilyük, ami nekik nincs.

Egy gazdag gyerek (aki olyan szellemben is van nevelve) sokkal hamarabb ver péppé egy szegényt, akinek csokija van, mint fordítva.

2011. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!