Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki járt már így, mint én?

Valaki járt már így, mint én?

Figyelt kérdés
Pont a kiírt időpont környékén fog meglenni a 365nap biztosított napom :S Mi van ha hamarabb születik meg a babám? Nem kapok GYEDet?
2011. nov. 15. 09:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

mivan? akkor ennyi erővel 2évet egyhuzamba kell dolgozzál,hogy gyedet kapj?? :O

és miért is vagyok értetlen,szerintem rengetegen most értik meg,hogy ezt olvassák. te vagy inkább okoskodó,biztos valami szemüveges,agyontanult,fasztnem látottmég,szüzike vagy aki nap mint nap ezeket olvassa itt meg kioktatja az embert!

2011. nov. 16. 09:15
 12/15 anonim ***** válasza:

1. Milyen gondolkozás ez?

Te abba a kategóriába tartozol, aki azért szül gyereket, hogy otthon maradjon? Ha igen, akkor nem az én gondolkozásommal van baj. Nem te lennél az első, aki visszamegy dolgozni és apa van otthon a gyerekkel. Sajnos ilyen világot élünk, a család össz-jövedelmét kell(ene) figyelembe venni, ha nincs mit enni, csak zsíros kenyeret, de telne, ha apa maradna gyeden, akkor szerintem nincs kérdés. Inkább, mint bölcsőde (kövezés előtt: persze van olyan élethelyzet, amikor a bölcsőde a legjobb választás).


2. A linkelt oep-es szöveget értelmezni is tudni kell! "a szülést megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt" Nem az van oda írva, hogy a szülés évét megelőző két éven belül, hanem az, hogy a szülést megelőzően. Vagyis ha valaki 2012. május 20-án szül, akkor azt nézik, hogy 2010. május 20-tól 2012. május 20-ig (a szülést megelőző két éven belül) volt-e 365 biztosítotti napja. Ha igen, jár tgyás, gyed. Az összegénél viszont az utolsó teljes naptári évet nézik. A fenti példánál maradva a 2011-es évet. Ne keverjük a dolgokat!


3. Az utolsó kommented nem érdemel minősítést, azt megtetted magad.

2011. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hál istennek nincsenek anyagi gondjaink párom is jól keres illetve én is vállakozó vagyok,nem 150et hozok haza havonta,de még így nagyon jól fogunk élni,lehet irígykedni,mert gondolom ezt rögtön meg is teszed. nem a havi 50fog padlóra vágni...
2011. nov. 16. 10:33
 14/15 anonim ***** válasza:
Drága! Ha észrevetted volna, nem egy ember írt neked választ. Én azt gondolom, hogy normális hangnemben írtam neked, egy lehetőségre hívtam fel a figyelmedet: ha gond, hogy minimálbér után kapnád a gyedet, akkor érdemes elgondolkozni, hogy nem jártok-e jobban, ha apa megy gyedre. De arról az apró momentumról elfeledkeztünk, hogy ha méltányossági kérelemre kerül sor, korántsem biztos, hogy meg is kapod a méltányossági gyedet. Ha jól kerestek (ahogy az utolsó kommentedben leírtad) kevés esély van a méltányossági gyedre, így marad a gyes. Örülök, hogy megéltek és nem a havi 50 fog padlóra vágni, én nem vagyok irigy. Mire lennék? Fogalmad sincs, hogy nekünk mennyi a jövedelmünk, de azt gondolom, hogy ez nem is a tárgyhoz tartozik. Részemről ennyi, én drukkolok, hogy meglegyen a 365 napod és kész.
2011. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
látom alig vártad,hogy írjak....
2011. nov. 16. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!