Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akarja mindenki siettetn...

Miért akarja mindenki siettetni a szülést?

Figyelt kérdés
Arra értem, hogy 'jaj, már 35-36-37 hetes vagyok, mikor szülök már'? 40 hét egy terhesség, ennyi az egészséges bent lét egy baba számára. Ha előbb jön, az nem jó neki. Csak kényelemből vagy miért?

2011. nov. 13. 14:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ott volt a kétévesem, amikor a kicsi született (pont két év van köztük) és pontosan azért is lett volna jó már túl lenni a szülésen, mert tényleg nagyon nehéz volt az utólsó 3-4 hét nagy pocakkal és egy örökmozgó kétévessel, kertes házzal, folyton úton lévő férjjel, gyakorlatilag segítség nélkül (szüleim is dolgoztak).

Azt szimplán hülyeségnek tartom, hogy szegény nagyobb gyerek a szülésig maradhat csak egyke - ha ennyire rossz szerintetek, hogy testvére születik, akkor miért vállaltátok???? Szerintem a világ egyik legjobb dolga, ha az embernek testvére van, én is imádom az enyémet és a gyerekeim is az első pillanattól hihetetlenül ragaszkodnak egymáshoz.

2011. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nekem két kicsi van otthon, egy 3éves és egy másfél. MÉg három hónapom van hátra, nem siettetném a szülést, csak ugornék három hónapot előre az időben, hogy mát túl legyünk rajta. :)

Nagyon nehéz ellátni a két kicsit kismamaként. NÉha úgy érzem megszülök már 30hetesen, mert én sem akarom elhagyni magam- de fizikailag nem bírom.

Ez van- azért persze valahogy kibirom a maradék 3hónapot- csak már jó lenne ha ott tartnánk, hogy megyünk szülni. :)

A kismamaság egyébként oké, azt leszámítva, hogy iszonyat gyomorégésem van- más panaszom nincs, csak nagyon fáradt vagyok, azaz nagyon lefáraszt a két nagyobbik srác. De hát ez ezzel jár. GOndolom ha hárman lesznek sem lesz sokkal könnyebb - főleg az első pár hónap- de már alig várom, hogy ott tartsak, és a karomban tarthassam a legkisebbik fiamat! :)

Jó babásodást mindenkinek!

2011. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

:-) Ez jó kedves utolsó! Miért szerinted nem addig egyke a gyerek, amíg a tesója meg nem születik? Jó dolog a tesó, de ha megszületik, akkor kevesebb idő lesz a nagyobbra.

A terhesség utolsó ideje nem kellemes, de tartsa magát az ember, nem? Megértem, hogy nehéz minden, de akkor igaza van a kérdezőnek, azért akarnak a kismamik korábban szülni, mert kényelmesebb...

Tudom, hogy sok terhesség "nehéz", de sokan úgy fogják fel mint egy betegséget, amin jobb minél hamarabb túl lenni. Ha a harmadik babát várod, tudod, hogy első a gyerek egészsége és mindent vállalsz. Mégis itt a honlapon mindenki megakar halni...

2011. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én 30. hétre szültem, sajnos, terhességi mérgezés miatt! Szívesen kihúztam volna a 40.-ik hétig, még ha az már kellemetlen is! Inkább szenvedtem volna én, mint a gyerekemet lélegeztető gépen, inkubátorban, infúziókkal, stb. látni hetekig!
2011. nov. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem akarok meghalni. Én vagyok az a kismama, aki a második baba születése előtti napon még hegyet mászott a mátrában a kétévessel és az apukájával. Másnap reggel megszületett a tesó. :-) Ha valaki, én aztán soha nem hagytam el magam egy pillanatra sem. Csak meg tudom érteni, hogy miért szeretne már az ember túl lenni a szülésen. Mert bár semmit nem tettem azért, hogy korábban szüljek (még túl is hordtam picit mindkettőt és fel is ajánlották a szülésindítást, de azt mondtam, amíg jól vannak odabenn, addig igenis kivárom az idejüket, így is lett), azért természetesen nagyon-nagyon szerettem volna már túl lenni az egészen. De szerintem ez bizony érthető.
2011. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

én pedig a 3.babát várom, de én sem akarok meghalni- csak leírtam, hogy fáradt vagyok, de ez nem bűn, ugye? és ettől még én sem szeretnék 30.héten szülni... remélem nem is ezt szűrte le senki a válaszomból.

Örülök, hogy 3 gyermekem lesz, és így utoljára a maradék 3hónapot amennyire lehetséges próbálom kiélvezni!

Nem kell mindig kötekedni. Szép dolog kismamának lenni, de vannak nehézségei, akárki akámit mond. Ettől még vállalja minden nő másodjára, harmadjára és sokadjára is.

2011. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos, én nem merem vállalni másodjára, mivel itt korábban írtam, hogy 30.-ik hétre született a pindurom, és miken mentünk keresztül! Meg más gondjaim is voltak terhességem alatt! És én ezért nem merek bevállalni másodikat, mert nem szeretném még egyszer átélni ugyanazt! Mert sok szenvedés árán igaz, de egészséges a kicsink, de én ott a koraszülött osztályon sajnos láttam olyan eseteket is, akik nem voltak olyan szerencsések, mint mi!
2011. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!